Znano je že, da je Računsko sodišče v reviziji učinkovitosti poslovanja Marjetice Koper v letih 2015 in 2016, ko je podjetje vodil Gašpar Gašpar Mišič, presodilo, da je bila Marjetica Koper pri poslovanju v tem obdobju le delno učinkovita. Podrobnejši pregled revizijskega poročila pa priča tudi o tem, koliko sponzorskih sredstev je podjetje namenilo in komu, koliko stroškov so imeli s promocijo zdravja med zaposlenimi ter s tem povezanimi nakupi pršuta (kar 9 kilogramov na zaposlenega v dveh letih) in sadja, revizorji pa so se obregnili tudi ob naložbo v nakup deleža Primorskih novic.
DEVET KILOGRAMOV PRŠUTA NA ZAPOSLENEGA: Tako je trošila Marjetica Koper v času Mišičevega vodenja
Koper
Kot ugotavlja Računsko sodišče, Marjetica Koper med letoma 2015 in 2016 ni v celoti ustrezno načrtovala poslovanja, ker ni imela dolgoročnega razvojnega načrta in dolgoročnih dokumentov upravljanja s finančnimi naložbami. A kot pravi Mišič, kaj takega tudi ni bilo mogoče, saj so mu kot vršilcu dolžnosti direktorja mandat na čelu družbe podaljševali na eno leto. “Glede na stanje in situacijo smo delali kar solidno,” pravi Mišič, ki ob tem poudarja, da so morali v letih njegovega vodenja koprske komunale sanirati prej nastalo situacijo. “Vedno sem si prizadeval delati pravilno in korektno,” poudarja Mišič, ki je zdaj direktor Okolja Piran.
Več denarja za FC Koper
Revizijsko poročilo Marjetici očita, da med letoma 2015 in 2016 stroškov sponzorstev in davčno nepriznanih stroškov v letnih načrtih ni posebej opredelila po namenu, vsebini in vrednosti ter zanje ni določila ciljev in pričakovanih učinkov. Konec leta 2016 je denimo stroške reklame in propagande povečala s 100.610 na 155.000 evrov za sponzoriranje nogometnega Kluba FC Koper.
Ena od grafik, ki prikazuje ugotovitve Računskega sodišča.
Revizorji nadalje ugotavljajo, da je podjetje med stroški gospodarskih javnih služb izkazalo stroške, ki niso upravičeni in niso potrebni za opravljanje javne službe. Tako so denimo za nabavo pršuta namenili skoraj 15 tisoč evrov, preračunano na 230 zaposlenih je bil vsak deležen devet kilogramov pršuta. Slabih 14 tisočakov so namenili tudi nakupu sadja, vse v maniri promocije zdravja med zaposlenimi.
Del revizijskega poročila, ki se nanaša na davčno nepriznane stroške
Marjetica Koper tudi ni spremljala pridobljenih finančnih naložb, pravijo revizorji. 16,9-odstotni poslovni delež v Primorskih novicah je kupila na javni dražbi v okviru stečajnega postopka družbe Primorje, ko je izklicno ceno v znesku 52.000 evrov zviševala in na koncu ponudila najvišjo ceno, 182.500 evrov. Delež naj bi družba kupila zaradi časopisa, ki ga družba izdaja. Marjetica Koper naj bi namreč imela poslovni interes po celovitem in kakovostnem informiranju občanov v smeri krepitve vrednot varstva okolja.
Komentiraj
Je to kupil v Agrariji(Fakin je nadzorni komunale).
Nihče ne bo nadziral kooperanta in Gasparija.
Obnašajo se ko, da so kupili občino Piran.
Za domače privatnike pa nič torte ????.
Genio to ni dobro.
Lep pozdrav Geniotu in plačnikom položnic