Legendarni Faraoni praznujejo 45. let. Skupina, ki s krajšimi in daljšimi premori že skoraj pol stoletja zabava obalno, pa tudi slovensko publiko, bo svoj jubilej obeležila v Avditoriju Portorož. Kaj pripravljajo, sta nam zaupala eden od ustanovnih članov, Nelfi Depangher, in pevec, ki je v skupini pustil najbrž največji pečat, Slavko Ivančić.
Depangher in Ivančić: "To bo večer nostalgije"
"To bo večer nostalgije," sta se strinjala oba sogovornika. Nelfi Depangher je bil "pri stvari" že od samega začetka. Je ustanovitelj in gonilna sila glasbene skupine, ki je skozi obdobje nizala hite, kot so Tu je moj dom, Kar je res, je res, Mi ljudje smo kot morje, Tristemente, Ne bom pozabil na stare čase, Solinar, Jaz te nimam rad in morda nekoliko starejše, tiste, katerih mlade generacije ne pomnijo, kot so Prle in Figov list.
"45 let je dolga doba. V bistvu je to polna delovna doba in jaz sem jo oddelal," pravi Depangher. Včasih se je dalo živeti od glasbe, danes pa ni več tako. Mladi glasbeniki, in pravi, da je na Obali veliko dobrih, se pač ne morejo zavezati zgolj eni glasbeni skupini. A prav zaradi tega bo veliko mladih, sicer že uveljavljenih glasbenikov spremljalo Faraone ob njihovem jubileju. Sestavi Nelfi Depangher na bobnih, Piero Pochecco na basu, Enzo Hrovatin na kitari in Slavko Ivančić na vokalu se bodo pridružili številni mladi kitaristi, tolkalisti, back vokalisti itd.
Dobra dva meseca priprav je dovolj, da “mladeniči” napovedujejo odlično žurko. "Šele sedaj smo se zaprav ujeli. Imamo neko energijo, kot je bila v najbolj plodnih časih, s tem, da imamo neka druga očala in gledamo na situacijo drugače. Čim bo začel koncert, bomo videli, če bo to to. Sam sicer ne dvomim, ker je že sedaj odziv ljudi zelo pozitiven, tudi karte se dobro prodajajo. In če bo v Avditoriju to, kar pričakujemo, lahko s Faraoni svojo obletnico praznujemo še kje v Sloveniji, kjer nas radi poslušajo," je dejal Ivančić.
Koncert sicer ne bo kronološki, ampak bo to dve uri in pol avtorske glasbe, kjer čas ne bo rdeča nit poteka. Fantje brez lažne skromnosti vedo povedati, da takšnih glasbenih skupin, kot so Faraoni, kot so bili Bazarji, Prizma in Kameleoni, danes na Obali ni več. "In to bo repriza nekih drugih časov, ko so ljudje lažje in bolj brezskrbno živeli. Zato želijo slišati glasbo od takrat. Ta jih popelje v neke druge čase," je zaključil Depangher.