ČEPRAV SO VODILI TUDI ZA 14 TOČK: Koper Primorska izgubila proti Šenčurju

Košarkarji Šenčurja so v 2. krogu 1. SKL premagali Koper Primorsko z 89:80 (14:23, 41:45, 71:61).

V dvoboju v prvem krogu poraženih ekip so košarkarji Šenčurja zabeležili prvo zmago v prvenstvu. Koper Primorska po dveh krogih ostaja brez polnega točkovnega plena, čeprav je v dvoboju vodila tudi za 14 točk.

Primorci so dvoboj proti Šenčurju odprli udarno in ob koncu sedme minute na krilih Erjona Kastratija in Urbana Durnika vodili z 19:5. Domačini so se do konca četrtine približali na minus devet, v drugi četrtini pa so ves čas grizli v prednost gostov.

Vodstvo so prevzeli pri izidu 41:39, varovanci Andreja Žaklja pa so odgovorili in polčas sklenili z delnim izidom 6:0 za plus 4.

Domači so v tretji četrtini zagospodarili na igrišču. Najprej so prišli v vodstvo, do konca tretjega dela igre pa prednost povečali na plus 10, ki so jo v zadnjih desetih minutah zadržali in na koncu slavili za devet točk.

Zmaga je ostala na Gorenjskem. Tigri bodo jutri odpotovali v Beograd, kjer se bodo, v sklopu uvodne tekme ABA Liga,...

Objavil/a KK Koper Primorska dne Sreda, 30. september 2020

Pri domačih se je z 21 točkami izkazal Nejc Martinčič, po 16 so jih dodali Ramo Rizvić, Dino Murić in David Kralj. Pri gostih je bil najbolj učinkovit Kastrati s 26 točkami.

Košarkarji Ggd Šenčurja se bodo v tretjem krogu v soboto, 10. oktobra, v gosteh pomerili s Hopsi Polzelo, medtem ko Koper Primorsko tri dni prej v domači dvorani čaka obračun z novincem ECE Triglavom.