BULDOGINJA BREZ ANUSA DOBILA NOVO ZADNJICO: Preživela je zahtevno operacijo in uspešno okreva (FOTO)

Trendi

Petmesečna buldoginja Lucky je preživela zahtevno operacijo zaradi redke prirojene napake, imenovane atrezija anusa tipa 3, kar pomeni, da se je rodila brez anusa. Lastniki so hitro opazili, da ima težave pri iztrebljanju in jo odpeljali k veterinarju, ki jo je napotil k specialistom na veterinarski kliniki West Midlands v bližini Burton-on-Trenta.

#MeetOurPatient Meet brave Lucky Silk, the 15-week-old Bulldog puppy who is enjoying an improved quality of life...

Objavil/a West Midlands Veterinary Referrals dne Torek, 6. avgust 2024

Kirurg dr. Chris Lancelott je pojasnil, da je šlo za resno prirojeno napako, pri kateri se črevo ni pravilno razvilo in je bilo zelo oddaljeno od mesta, kjer bi moral biti anus. Z ekipo so ustvarili nov anus, odstranili nepravilni notranji prehod (rektovaginalno fistulo) ter premaknili rektum na ustrezno mesto. Operacija je trajala tri ure, nato pa je Lucky preživela teden dni v bolnišnici, kjer se je učila pravilnega opravljanja potrebe. Njena lastnica Frances je po operaciji pojasnila, da so težave opazili že v prvem tednu njenega življenja, ko je Lucky začela trpeti zaradi pogostih okužb sečil in zaprtja. Veterinarji so svetovali, naj počakajo, da bo mladiček dopolnil vsaj 8 do 12 tednov in bo tako pripravljen na poseg. Po operaciji Lucky zdaj uspešno okreva doma v Rugeleyju. Lastniki in veterinarji upajo, da bo Lucky po popolnem okrevanju lahko zaživela zdravo in srečno življenje, brez dodatnih zapletov.

Zakaj je bila operacija tako tvegana?

Kirurški poseg je bil izjemno zahteven, ker je tip 3 atrezije anusa povezan s tem, da je zaprto črevo močno oddaljeno od pravilnega mesta anusa. Poleg tega so morali odstraniti nenormalni kanal, ki je povezoval rektum in vagino. S tem so Lucky omogočili normalen izhod iz črevesja, kar je bistveno za njeno nadaljnje zdravje. Čeprav je šlo za redek in zapleten primer, je poseg pokazal, kako pomembni so hitra diagnoza, strokovna ekipa in natančno načrtovanje pri uspešnem zdravljenju tovrstnih prirojenih napak.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija