BRONX ŠKOFIJE KONČALI TEKMO NEODLOČENO: V 40. minuti so si zabili avtogol

Ekipe v 1. slovenski futsalski ligi so odigrale prva obračuna 16. kroga. Bronx Škofije in Meteorplast Šic bar sta se razšla s 3:3, Oplast Kobarid pa je doma izgubil proti Sevnici z 1:5. Tekma med Mlinšami in Dobovcem bo 24., med Dobrepoljem in Vrhniko pa 25. januarja.

V Kopru so se sprva bolje znašli domačini, ki so povedli v tretji minuti. Gol je dosegel Žiga Kneževič-Mrak, na 2:0 je v 12. minuti povišal Tilen Kamenčič. Izid polčasa je v 17. minuti z golom za 2:1 postavil Aljaž Goznik.

V drugem polčasu so naprej prišli na svoj račun gostje, ki so z avtogolom domačinov izenačili. V 33. minuti je Tilen Kamenčič na 58. tekmi 1. SFL dosegel svoj 21. gol. To pa ni bilo dovolj za zmago, v 40. minuti so si Primorci namreč zabili še en avtogol.

Sevnica je po uspehu proti Dobovcu slavila zmago še proti Oplastu. To je prva gostujoča zmaga Sevnice v tej sezoni. Gostje so začeli izvrstno - Borut Žičkar in dvakrat Sebastijan Drobne sta zadela za veliko vodstvo Sevnice ob polčasu - 0:3.

Domačini so podjetno začeli drugi polčas, z golom Klavdija Ivančiča so znižali na 3:1, potem pa se mreža do 32. minute ni več tresla. Oplast ni več zadel, gostje pa še dvakrat za visokih 5:1, kar jih povsem vrača v boj za obstanek in tudi v boj za napredovanje v četrtfinale.