BRILJANTEN LUKA DONČIĆ SLOVENIJO POPELJAL DO ZMAGE: V zadnjem polčasu se je 'poigraval' z Nemci (VIDEO)

Slovenska košarkarska reprezentanca je v 4. krogu evropskega prvenstva (skupina B) premagala Nemčijo z 88:80 (21:14, 44:36, 61:55).

Košarkarji Slovenije so v četrtem nastopu na evropskem prvenstvu v Kölnu zabeležili tretjo zmago. Po spodrsljaju proti BiH so pred več kot 18.000 gledalci v dvorani Lanxess – med njimi 2000 Slovencev – premagali Nemčijo z 88:80.

Slovenijo danes ob 17.15 čaka še zadnja tekma v predtekmovanju proti Franciji, ki bo odločala o prvem mestu v skupini B. Zmagovalec se bo v osmini finala v Berlinu v soboto, 10. septembra, pomeril s četrtouvrščeno reprezentanco iz skupine A, v kateri sta krog pred koncem na vrhu Španija in Turčija, z izkupičkom 2-2 sledita Črna gora in Belgija, Gruzija ter Bolgarija pa imata eno zmago.

Slovenski košarkarji so proti Nemčiji znova pokazali svoj pravi obraz. Z jekleno obrambo in potrpežljivo, organizirano igro v napadu so kljub bizarni poškodbi Mika Tobeyja ob uvodnem skoku za žogo, ko je ta doskočil na nogo sodnika in z zvitim gležnjem odšepal v slačilnico, od prve minute dalje narekovali ritem.

Nemčija, ki je pred desetimi dnevi slovenskim košarkarjem prisolila zaušnico v kvalifikacijah za SP, je vodila le z 2:0. V prvi četrtini je zmogla komaj pet košev iz igre, v prvem polčasu pa enajst. Slovenija je na začetku druge četrtine prvič povedla z dvomestno prednostjo (24:14), v 14. minuti pa je bila njen naskok že 31:17.

Tekma seveda s tem še zdaleč ni bila odločena. Nemci so v tretji četrtini večkrat prišli na koš ali dva zaostanka, toda Slovenija pod vodstvom Luke Dončića tekmeca bližje ni spustila. Na začetku zadnje četrtine je znova povedla za deset (65:55), v 36. minuti z 78:66 in tekmo v živčni končnici uspešno pripeljala do konca.

Luka Dončić je pokazal svoje razkošno znanje in ob 36 točkah (met 14:25, trojke 2:8) ujel deset odbitih žog ter zbral štiri podaje. Goran Dragić, ki je na parketu preživel skoraj 32 minut, je dosegel 18 točk (met 7:14), Mike Tobey, ki se je po uvodnem šoku hitro vrnil na igrišče in igral 25 minut, pa je vknjižil deset točk in osem skokov.

Istriano |  07 .09. 2022 ob  08: 28