ZMAGOVIT DEBI PRIMORSKE: Koprski košarkarji prepričljivo

Košarkarji Primorske so v 1. krogu lige Nova KBM premagali LTH Castings z 80:50 (24:11, 45:16, 69:31). Nova preizkušnja jih čaka že jutri, ko se začenja pokalno tekmovanje.

Košarkarji Primorske so kot novoustanovljeni klub odigrali prvo uradno tekmo v državnem prvenstvu in takoj zabeležili prvo zmago. Žrtev je bil LTH Castings, zgodovinski prvi koš novega kluba iz Kopra v ligi Nova KBM pa je dosegel član mladinske reprezentance Jan Kosi.

Žreb je hotel, da se je trener Primorske Aleksander Sekulič že v prvem krogu srečal s svojim bivšim klubom iz Škofje Loke, do katerega ni imel pretiranega usmiljenja. Njegovi novi varovanci so mlado zasedbo LTH Castings nadigrali v vseh pogledih, po treh četrtinah igre vodili že 37 točkami naskoka in le zahvaljujoč menjavam v zadnjih desetih minutah, so gostitelji na koncu dobili eno četrtino in iztržili kolikor toliko dostojen poraz.

Košarkarji Portoroža so v 1. krogu gostovali pri Zlatorogu, ki je bil boljši s 93 : 68.

Medtem ko je pri domačih le Matic Jeseničnik dosegel dvomestno število točk (12), je bilo na drugi strani kar nekaj izstopajočih posameznikov. Slovenski reprezentant Gezim Morina je bil s 16 točkami (6:9 iz igre, 5 skokov, 21 minut) prvi strelec tekme, točko manj je zbral reprezentant iz Gruzije Duda Sanadze (197 cm), dvojnega dvojčka z desetimi točkami in prav toliko skoki pa je dosegel Bojan Radulović (211 cm).

Primorska bo že jutri zaigrala pred domačo publiko. V prvem krogu pokala Spar se bo ob 20.15 pomerila s KD Postojna. Prva prvenstvena domača tekma koprske košarkarje čaka  21. oktobra, pred tem pa bodo v naslednjem krogu v soboto gostovali pri Tajfunu.