ZMAGA KANARČKOV: Koprčani v Split z dobro popotnico

Koper

Na prvi tekmi drugega predkroga evropske lige so nogometaši Luke Kopra doma s 3:2 (3:1) premagali splitski Hajduk. Za domačo ekipo je bil dvakrat uspešen Amar Rahmanović (17., 40.), enkrat pa Denis Halilović (7.). Za goste sta v polno zadela Goran Milović (29.) in Zoran Nižić (90.). Povratna tekma bo na sporedu prihodnji četrtek v Splitu.

Koprčani so v prvem predkrogu s 3:2 izločili Vikingur, Hajduk pa je bil s 7:3 boljši od estonskega Sillamäeja Kaleva. V splitskem klubu, šestkratnem hrvaškem prvaku in devetkratnem prvaku nekdanje Jugoslavije, so v Koper prišli po osvojeni točki na derbiju hrvaške lige proti Dinamu iz Zagreba in tudi zato so jim domači nogometaši rade volje prepustili vlogo favorita. Vendar so Splitčani na razprodani Bonifiki, na kateri je bilo tudi veliko število navijačev gostov, igrali brez poškodovanega napadalca Francka Ohandze, ki je imel na torkovem treningu težave s krči.

Kljub vročini izjemna nogometna predstava

V prvem polčasu so gledalci navkljub veliki vročini, na Bonifiki so namerili 33 stopinj Celzija, videli odlično nogometno predstavo. Prvič je bilo razburljivo že v peti minuti, ko so gostje po strelu Antona Maglice z desne strani kazenskega prostora zahtevali enajstmetrovko, ko je žoga zadela v roko Mateja Palčića. Že dve minuti pozneje pa so na noge skočili domači navijači, ko je po kotu z leve strani, izvajal ga je Ivica Guberac, najvišje skočil Denis Halilović in s strelom z glavo premagal nemočnega Lovra Kalinića.

Tudi po prejetem zadetku so imeli gostje več od igre, a njihovi napadi niso bili nevarni za koprska vrata, zato pa so se v 17. minuti drugega zadetka svojih ljubljencev veselili Koprčani. Tokrat je kot z desne strani izvajal Goran Galešić, ki je pred dvema letoma, tako kot Guberac, za kratek čas nosil dres Hajduka, mrežo pa je z glavo zadel Amar Rahmanović.

Hladen tuš v 29. minuti

Hladen tuš so koprski nogometaši doživeli v 29. minuti. Podobno kot za goste je bil tudi zanje usoden udarec s kota. Ante Roguljić je žogo podal do kapetana Gorana Milovića, ki je z udarcem z levo nogo zadel desni spodnji kot koprskih vrat. Vendar zadetek domače ekipe ni zaustavil, saj so pred odhodom na odmor, poljski sodnik Frankowski je prvi polčas podaljšal za kar pet minut, preko Rahmanovića še enkrat zatresli splitsko mrežo. Veliko zaslug za zadetek je imel Galešić, ki je v prazen prosto podal Rahmanoviću, le-ta je izmenjal dvojno podajo z Domnom Črnigojem, ki je še v drugo premagal Kalinića.

Toda s tem odličnih akcij v prvem polčasu še ni bilo konec, saj se je dvakrat z odličnima obrambama izkazal vratar Vasja Simčič, ki je najprej ubranil strel Nikole Vlašića, nato pa še Roguljića.

Kanarčki prežali na protinapade

Drugi polčas ni bil več tako kakovosten kot prvi. Koprčani so pobudo prepustili splitski ekipi, sami pa so se osredotočili na protinapade. Prvo večjo priložnost za zmanjšanje izida so imeli gostje, a se je po dobro izvedenem prostem strelu Mija Caktaša s približno 17 metrov z nekoliko desne strani še enkrat več izkazal domači vratar Simčič. Toda v zadnji minuti rednega dela igre, poljski sodnik je tekmo podaljšal za štiri minute, tudi razpoloženi domači vratar ni mogel zaustaviti strela z glavo Zorana Nižića, ki je dosegel gol po kotu z desne strani, ki ga je izvajal Fran Tudor.

Kdo vas razume ? |  17 .07. 2015 ob  22: 35
Kako lahko gledate te nameščene zmenjene rezultate ?

Kaj zato, da delate usluge tistim na stavnicah, ki imajo zasiguran rezultat?
peter |  17 .07. 2015 ob  15: 27
Če gremo v tretji krog ne smemo igrat domače tekme v Kopru.Pol je boljše da pustijo Hajduku ,da oni uživajo naprej.Zanima me kdo se je odločil za takšen stadion ,ki lahko sprejeme 2000 ljudi?
Oskar |  17 .07. 2015 ob  14: 18
Dragi Stara Garda, pohvale za trud.

V Kopru je problem, da vas vec, kot 20 nikoli ne bo, ker ostali smo svoj klub ze zdavnaj zgubili. Kar je ostalo, je privatni/druzinski klub, ki se prezivlja na vse mozne nacine (tudi z namescanjem tekem). Mi smo se sprijaznili, klubu tudi ustreza. Vceraj pa smo prisli pogledat Hajduk in Torcido, ker je bilo vredno tistih 10€.
@Blater |  17 .07. 2015 ob  14: 17
Bonifika je pod vprasajem za tretje predkolo.....ceprav glede verjetnih nasprotnikov ne bi smelo bit tezav
Nameščeni rezultati so nujni za obstoj |  17 .07. 2015 ob  14: 12
Policije (Anglije, Nemčije, Avstrije in Švice ) omenjenih držav so preiskovale več kot 200 nogometnih tekem v 9 različnih ligah (tudi v slovenski nogometni ligi), od katerih so bile tri odigrane celo v Ligi prvakov, 12 pa v novoustanovljeni Evropski ligi.
Od Nemčije prek Slovenije do Turčije.
Poleg Nemčije (32 tekem v nižjih ligah) in Slovenije (7 tekem v I. SNL) naj bi bile "nameščene" tekme odigrane tudi v Turčiji (29 tekem v prvi ligi), Belgiji (17 tekem v drugi ligi), Bosni in Hercegovini (8 tekem v prvi ligi), na Madžarskem (13 tekem v prvi ligi), Hrvaškem (14 tekem v prvi ligi), v Švici (22 tekem v drugi ligi) in Avstriji (11 tekem v prvi ligi in nižje).
Vprašljive so tudi nekatere kvalifikacijske tekme za evropsko prvenstvo do 21 let.

No ja, veliko veselja.
Blater |  17 .07. 2015 ob  13: 07
-1
Dobro je po zmagi na poljudu in veliki fešti na splitski rivi nas čakajo čehi ali norvežani. koprska marakana bo spet pokala po šivih.
KP stara garda |  17 .07. 2015 ob  12: 44
Dragi Koprcani vceraj upam,da ste videli enkrat za vedno kako se navija za svoj klub.
Iskreno,se nisem zavedal koliko je Hajdukovcev na stadionu,dokler ni Torcida zacela peti Na Poljudu,na poljudu...ko se je tri cetrt stadiona dvignilo na noge in navijala.
Nas 20 je kostantno poskusalo dvignit atmosfero z skandiranjem Koper Koper...ampak razen par ljudi vsi ostali ste komaj komaj odprli usta...ce prideste na stadion ker je to kao dogodek leta bi bilo lepo in prav tudi navijat itd...neki premik je bil...samo sorry lahko in moralo bi biti dosti dosti vec....vceraj so si to zasluzili...FORZA KOPER...
@kanal a in to |  17 .07. 2015 ob  12: 39
slika z zimske prijateljske tekme, ko je Koper premagal Hajduka z 2:0. Blažič baje odhaja v Domžale.
Malo si pomagajo med sabo |  17 .07. 2015 ob  12: 31
Zdej pa ja že vemo kdaj so rezultati igre nameščeni.
@@Tim |  17 .07. 2015 ob  12: 30
za to, da je HRT lahko dirigirala termin tekme, je kriva naša RTV, ker ni ona prenašala tekme.

Dresi Kopra pa so meni všeč, so kot rumeno-modri mornarji. Hajduk mi je pa izgledal, kot da igrajo v spodnjem perilu, he, he. Jaz bi z veseljem imela koprski dres, samo sem bolj praznega žepa.
kanal a in to |  17 .07. 2015 ob  11: 29
Blažič spet igra za Koper, al je stara slika?
@jožek |  17 .07. 2015 ob  10: 40