TIGRI ZA LAS KLONILI PROTI CIBONI: Odločilni met za dve točki (FOTO)

Slovenija

Košarkarji Kopra Primorske so v 9. krogu lige Aba izgubili Cibono z 78:80 (23:25, 46:50, 63:68).

Koper Primorska je izgubila tretjo tekmo v ligi Aba, drugo v zadnjih štirih nastopih. V Zagrebu je Cibona zmagala s košem ob zvoku sirene z 80:78.

Hrvaški prvak je tako vknjižil tretjo zaporedno zmago, junak pa je bil Filip Bundović, ki je po sila izenačenem drugem polčasu zadel odločilni met za dve točki.

Cibona je bila resda večji del tekme v vodstvu, a ta ni bila nikoli višja od nekaj košev. V prvem polčasu sta se ekipi bolj posvetili napadu in skupaj dosegli 96 točk, v nadaljevanju pa sta bili v ospredju obrambi. V drugem delu je skupno padlo le 62 točk.

Tako je Koper Primorska nazadnje vodila slabi dve minuti pred koncem (76:78). Ivan Novačić je najprej izenačil, edini koš v zadnji minuti in pol pa je v zadnji sekundi dosegel Bundović.

Koper Primorska bo v naslednjem krogu 9. decembra gostila Zadar.