PORAZ DOMAČIH: Kanarčki izgubili proti Ljubljančanom

Nogometaši Luke Koper so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 1:2 (0:1).

* Stadion Bonifika, gledalcev 1100, sodniki: Bukovec (Lendava), Klančnik (Slovenj Gradec) in Kordež (Ljubljana).
* Strelca: 0:1 Henty (19.), 1:1 Ivančić (46.), 1:2 Henty (62.).
* Luka Koper: Kahlina, Andrejašič, Šme, Rahmanović (od 69. Štromajer), Ivančić, Lotrič, Galešić (od 76. Škerjanc), Štulac, Pavić, Memolla, Tomić (od 70. Radujko).
* Olimpija: Šeliga, Klinar, Kelhar, Ontivero, Kronaveter (od 75. Kapun), Matić, Šporar, Fink, Mitrović, Henty (od 77. Baskera), Mimoun (od 55. Zajc).
* Rumeni kartoni: Rahmanović, Galešić, Šme; Fink, Baskera.
* Rdeči karton: Fink (90.).

Slavko Matić je po devetih preizkušnjah pri Zavrču na deseti kot strateg Kopra doživel prvi poraz. Tega mu je prizadejala prva ekipe sezone Olimpija, ki je prišla do desete zmage po zaslugi dveh zadetkov Ezekiela Hentyja. Ljubljančani so tako še naprej uspešni na Obali, dobili so še četrto od zadnjih šestih tekem na Bonifiki. Ob tem velja poudariti, da Olimpija v tej sezoni v gosteh še ne pozna poraza, vpisala je pet zmag in dva neodločena izida.

Povedli Ljubljančani

Po dokaj zanimivem začetku, v kateri sta si obe ekipi priigrali nekaj (pol)priložnosti, so v 19. minuti povedli Ljubljančani, ko je protinapadu in po podaji Lucasa Ontivera zadel Ezekiel Henty. Po zadetku gledalci niso več videli toliko zaključnih strelov, enega nevarnejših pa v 43. minuti, ko je Rok Kronaveter z dobrih desetih metrov meril le malce premalo natančno.

V drugem delu Koprčani najprej izenačili

Takoj po začetku drugega polčasa so Koprčani izenačili, potem ko je po podaji Mitje Lotriča z dobrih desetih metrov zadel Josip Ivančić. Ljubljančani so znova povedli v 62. minuti, ko je prosti strel s slabih 20 metrov izvrstno izvedel Henty in s svojim drugim zadetkom na tekmi zadel za 2:1. To je bil sedmi gol za Hentyja v prvenstvu.

Koprčani bodo v 15. krogu v soboto gostovali v Velenju, Olimpija pa bo gostila Maribor.

V 78. minuti je prosti strel dobro izvedel še Miha Zajc, izkazal pa se je koprski vratar Kristijan Kahlina. Na drugi strani je Davor Škerjanc iz bližine, a težkega položaja, v 82. minuti zgrešil cilj. Tri minute pozneje je izvrstno priložnost za goste zapravil Andraž Šporar, ko je iz bližine žogo poslal malo čez prečko koprskega gola. Tik pred koncem tekme je drugi rumeni karton dobil Matic Fink zaradi prekrška nad Škerjancem, izid pa se ni več spremenil.

Nov metod 2 |  19 .10. 2015 ob  20: 42
Posslušaj ti nov metod.Kaj je bila mogoče kakšna obljuba neizpolnjena?Če bi bili v kopru vsi takega mišljenja kot ti bi se po kopru vozili z boškarini.Bi pa res rad videl z čim se lahko ti pohvališ v življenju glede na to da tako podcenjuješ ostale.
Tifo |  19 .10. 2015 ob  20: 07
Pa dobro ljudje. A ste sploh spremljali tekmo? Gledali smo en drug Koper. Par dni so skupaj in že je videti neko drugo, boljšo igro. Če ste pa pričakovali zmago proti vodilni Olimpiji, potem imate čudna pričakovanja.

Da bo dosti Srbov sedaj v ekipi? Tudi, če jih pride 50, več kot trije ne morejo igrati v prvi enajsterici. Tudi za Stojića in Olimpijo se je govorilo kako bodo Srbi prihajali, pa ni bilo niti enega.

Ekipa je potrebna prevetritve, tako, da tiste, ki hočejo delati zgago in biti nekaj več in ne mislijo poslušati trenerja, pa nagnat. Prelepe so plače, da bodo nekateri glumili zvezde.
Giani |  19 .10. 2015 ob  11: 47
je dal primer kako lahko zmaguješ brez Balkancev. tej jim odpirajo vrata ku da so od raja.
stars |  19 .10. 2015 ob  11: 29
Ma ne vem mislim da moj mali ne bo videl clanov sedaj zacnejo se nakupi iz srbije in iz menedzerske agencije od sportnega direktorja ne vem kako bo slo to
King |  19 .10. 2015 ob  10: 22