POMAGALA NI NITI VRNITEV ZVEZDNIKA: Dončić tokrat ni rešil Dallasa (VIDEO)

V severnoameriški košarkarski ligi NBA je ponoči na parket stopil slovenski najstniški zvezdnik Luka Dončić, ki pa je z Dallas Mavericks izgubil v gosteh pri Phoenix Suns z 89:99, katerega trener je nekdanji selektor Slovenije Igor Kokoškov. Dončić je v 31 minutah pod obročema vpisal 13 točk, šest podaj in pet skokov.

Dončićeva statistika ni bila impresivna, njegov met iz igre je bil 6:12, met za tri pa 1:5, zgrešil je tudi oba prosta meta, v statistiko je vpisal tudi štiri izgubljene žoge.

Tekma je imela tudi nekaj simbolnega pridiha. Na košarkarske parkete se je vrnil sloviti Nemec Dirk Nowitzki, ki je v igro vskočil kot rezervni igralec. Na prvi tekmi v sezoni po poškodbi je igral šest minut in dal dve točki. Štiridesetletnik je tako zaigral v svoji še 21. sezoni po vrsti v vrstah Dallasa.

S tem nastopom se je vpisal v zgodovino lige NBA kot prvi igralec, ki je preživel največ sezon v enem klubu. Pred tem je bil izenačen s Kobejem Bryantom, ki je dvajset sezon igral v majici Los Angeles Lakers.

Pri Phoenixu je blestel T.J. Warren s 30 točkami.

Naslednja tekma košarkarje Dallas Mavericks čaka v noči z nedelje na ponedeljek, ko bodo gostili Sacramento Kings.