Piranski gimnazijci so si znova drznili!

Piran

Dijaki GEPŠ - Gimnazije, elektro in pomorske šole Piran so tudi letos prijetno popestrili oder Tartinijevega gledališča in v petek pripravili svoj že tradicionalni vsako letni gledališki nastop z naslovom Drzni si… Mladi talenti so se predstavili z vrsto plesnih,baletnihinglasbenih točk, ki jih je povezovala paleta šaljivih igranih zgodb s sodišča. Vanje so hudomušno vpletli celo svoje profesorje. Prireditev je že vrsto let številnim dijakom in dijakinjam priložnost za umetniške nastope, kar mnogi iz starejših generacij dokazujejo z uspehi v svetu glasbe, gledališča, plesa in drugih oblik umetniškega ustvarjanja.

 

Ideja za tak izziv dijakom se je porodila leta 2001, ko so želeli pokazati, da na piranski gimnaziji vre od ustvarjalnosti in nadarjenosti, ki potrebuje, da plane na dan in se pokaže. V sodelovanju z Avditorijem Portorož in Občino Piran so tako pridobili možnost nastopa na odru piranskega gledališča Tartini. Predstava se je do leta 2013, ko se je gimnazija združila s portoroško srednjo pomorsko šoli v GEPŠ,  imenovala Drzni si biti piranski gimnazijec. Ker od tega let naprej na nje nastopajo tudi mladi talenti s portoroške enote, so jo preimenovali v Drzni si …. Običajno na njej nastopi med 30 in 50 dijakov, še nekaj pa jih sodeluje pri pripravi scene, kostumov, fotografiranju, snemanju in drugih nalogah. Dogajanje že od začetka režira Lada Tancer.

Pokukali v svet filma in televizije

Prireditev je bila v preteklosti številnim dijakom in dijakinjam priložnost za prve javne nastope. Mnogi med njimi, kot na primer Matija ŠtrasnerTonja SenčarŽiga Rustja in drugi so danes uspešni v svetu glasbe, gledališča ali plesa.  

Predstavo vsako leto povezuje določena tema, ki jo dijaki posredujejo po svoje in seveda z mladostniškim in pogosto kritičnim pogledom na dogajanje okoli sebe. Tako so v preteklosti potovali okoli sveta, pokukali v svet filma, drugič v svet televizije in podobno. Sicer pa je ob letošnji predstavi dijakinje 3. letnika gimnazije Veronika Malačič, ki je bila že drugo leto zapored gonilna sila predstave, povedala: "Nauk letošnje prireditve je, da celo življenje iščemo krivce za naše neuspehe, namesto da bi se zazrli vase. To je tudi nauk za nadaljnje življenje naših dijakov in bodočih dijakov za uspeh v življenju. Ne dogaja se vedno samo krivica, nekatere stvari so poštene, druge spet ne, a vseeno je treba potrpeti in uživati v tem, kar imamo."

Deli novico:

zakon |  19 .04. 2015 ob  12: 49
ste ,res ,vzor marsikateremu odraslemu na obali pa tudi širše