Koprčanke osvojile tretje mesto!

Koper

Odbojkarice Luke Kopra so v drugi tekmi malega finala 1. DOL za ženske v Novi Gorici premagale Go Volley s 3:1 (-13, 17, 19, 19) in s skupnim izidom 2:0 v zmagah osvojile tretje mesto.

* Dvorana Balon, gledalcev 90, sodnika: Markel (Bled), Melavc (Šempeter).
* Go Volley: Jurić 4, Peho 15, Bavdaž 3, Simčič, Černe, P. Marušič 5, Grudina 18, Matajurc, Kolbl 12, Pahor, Š. Marušič, Kerpan, Dvorščak.
* Luka Koper: Barič 10, A. Lucas, Calcina, Kušar, Bible 5, Felinc 13, D. Lucac 18, Kocet, Vedlin Gojčič, Valenčič 14, Kaker 9, Flego.

Koprčanke upravičile vlogo favoritinj

Odbojkarice Luke Kopra so upravičile vlogo favoritinj in že po dveh tekmah končale boj za tretje mesto. Po slabem začetku, v prvem nizu so jih domače povsem nadigrale, so se v nadaljevanju zbrale, čeprav so imele kar nekaj težav pri sprejemu, pa so to uspele izničiti z uspešno igro v obrambi, njihov blok je bil previsoka ovira, da bi si domače lahko priborile možnost za izenačenje izida na 11:1 v zmagah.

Varovanke Marka Kalca, ki so z izjemo enega obračuna dobile vse letošnjem medsebojne obračune proti Novogoričankam, so tekmo začele katastrofalno. Po servisih Hrvatice Antonie Jurić so domače povedle z 8:0, po asu Tine Grudine so ob drugem tehničnem odmoru že vodile s 16:4, po bloku Teje Kolbl in točki Anite Petho v napadu je bilo jasno, kdo bo dobil prvi niz.

V drugem nizu pa je prišlo do popolnega preobrata

Štirje zaporedni bloki, as Nuše Ferlinc so gostjam ob prvem tehničnem odmoru zagotovile vodstvo z 8:4, po odmoru pa so Koprčanke osvojile še tri zaporedne točke, videti je bilo, da bodo z lahkoto prišle do izenačenja. Domače pa se niso dale, približale so se na tri točke zaostanka (15:18), toda v nadaljevanju storile preveč napak, da bi prišle do vodstva z 2:1.

Ekipa z Obale je tudi v četrtem nizu držala vse niti v svojih rokah. S servisi Ferlinčeve in Amande Bible so si priigrale prednost (9:5), ko pa domače niso našle orožja za servise Marine Barič, je prednost narasla na devet točk (9:18), čeprav so domače po odličnih servisih Grudine še nekoliko znižale zaostanek (13:18), pa gostujoči blok ni dovolil, da bi lahko razmišljale o preobratu.

bravo punce |  16 .04. 2015 ob  11: 40