Koprčani izgubili doma

Nogometaši Luke Koper so v zaostali tekmi 22. kroga Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Celju z 0:1 (0:0).

* Stadion Bonifika, gledalcev 350, sodniki: Mertik (Odranci), Smej (Fokovci) in Anželj (Tišina).
* Strelec: 0:1 Lendrić (90.).
* Luka Koper: Simčič, Blažič, Guberac, Lotrič (od 73. Hadžibulić), Črnigoj, Srečković, Posavac (od 62. Štulac), Hadžić, Tomić, Palčić, Peshevski (od 80. Gregorič).
* Celje: Kotnik, Vrhovec, Krajcer, Klemenčič, Verbič, Bajde (od 89. Kubo), Omoregie, Miškić, Jeslinek (od 46. Lendrić), Soria, Vidmajer (od 46. Jakolič).
* Rumeni kartoni: Tomić, Lotrič, Črnigoj; Vidmajer, Klemenčič.
* Rdeči karton: Tomić (24.).

Najboljša ekipa po izboru Mestne občine Koper za leto 2014 je na svojem stadionu morala priznati poraz Celjanom. Ti so že od 24. minute naprej igrali z igralcem več, številčno prednost pa unovčili šele v izdihljajih tekme.

Se je pa koprsko-celjski obračun znova izkazal za kar vročekrvnega, pred tem so namreč sodniki na zadnjih desetih medsebojnih tekmah na Bonifiki pokazali kar osem redečih kartonov. Danes so še devetega.

Ekipi v uvodnih 20 minutah ob dokaj disciplinarni igri nista imeli večjih priložnosti, zato pa je že v 24. minuti Koper ostal brez Anteja Tomića, ki je zaradi grobega prekrška nad Gregorjem Bajdetom dobil drugi rumeni karton in moral iz igre.

Sicer pa je pri domačih dvakrat proti vratom sprožil Domen Črnigoj, enkrat pa sta Nenad Srečković in Miha Blažič merila mimo vrat, pri gostih pa je proti okviru vrat meril Gregor Bajde, mimo pa Benjamin Verbič in Danijel Miškić.

V uvodu drugega polčasa sta si spet obe ekipi priigrali nekaj polpriložnosti, resneje pa so zagrozili gosti v 52. minuti, ko je strel Ivana Lendrića iz bližine obranil Vasja Simčič. V 64. minuti je poskusil še Blaž Vrhovec, Simčič pa je bil spet na mestu.

V naslednjih minutah je bila pričakovano malce odločnejša celjska ekipa, ki je sprožila še nekaj strelov proti koprskim vratom, v 90. minuti pa so Celjani le unovčili številčno prednost in zabili zmagoviti gol. Verbič je poslal povratno žogo v sredino kazenskega prostora, od koder je Lendrić zadel za 1:0.

Koprčani bodo v 24. krogu v nedeljo gostili Domžale, Celjani pa bodo gostovali pri Kalcerju.

rudonja |  12 .03. 2015 ob  23: 18
Dokler bodo tej trenerčki, ki lazijo v rit že prej omenjenim, v KP ne bo nič dobrega.
Lizić |  12 .03. 2015 ob  22: 29
Sveti jurij ti si res obup-UEFA je svetlobna leta pred IHF..in tako tudi nogometaši pred tvojimi smešnimi rokometaši
Rompompom |  12 .03. 2015 ob  22: 01
@sveti jurij
..če misliš,da so bili slovenski rokometaši prvaki Evrope potem si malo čez les.Bili pa so vice prvaki-in to doma....s sodniško pomočjo.Uvrstitev Slovenije na evropsko v nogometu pa pomeni dosti dosti več kot pa bit prvak Evrope v rokometu.
sveti jurij |  12 .03. 2015 ob  21: 53
@sudija, narobe sveti jurić nimam pojma o nogometu. Vem pa, da slovenski nogometaši niso in nikoli ne bodo dosegli ničesar, kaj šele da bi bili prvak Evrope,kot so to bili rokometaši.
Kanarinac |  12 .03. 2015 ob  20: 39
Bilo nas je 300 i kusur, kam vse to gre..
sudija |  12 .03. 2015 ob  19: 28
narobe svet - sveti jurić se ima za odličnega nogometaša. Sicer pa tekma ni bila slaba. Tomić je pustil ekipo na cedilu, ker je dobil 2 neumna kartona. Nekaj fantov ala Lotrič, Srečković je igralo pod zdravili. Penal nad Črnigojem velik kot Triglav, če sodnik pusti prednost, ne more pol faul zvlečt ven iz 16, imeli so kar nekaj dobrih šans, ki jih niso izkoristili,predvsem Blažič in Hadžič itd. Na koncu nekateri niso mogli več stat na nogah. Šćulac pa roko na srce, lahko se liže Anteju v rit in s frendom Poljšakom naklada kako je on dober, vendar je daleč od trenerja za 1.ligo. Mogoče je bolje, da gre nazaj v Dekane skupaj z nakladačem Švickotom in od tam v Koper pride Zulo.
sveti jurij |  12 .03. 2015 ob  13: 22
Nogmetaši so bili , so in bodo vedno nula . Nagrado za najboljše mostvo pa naj kar vrnejo
ma |  12 .03. 2015 ob  10: 29
ga bo du zamenjal tega pesjana? da ne bo kasno pole
Mario |  12 .03. 2015 ob  09: 42
Ne mere bt vosu konj ku je tantalino,ma njanka pesjan trener u Kopre.
Franz Josef |  12 .03. 2015 ob  08: 30
...na zapadu ništa novo...
Nesrečnež |  12 .03. 2015 ob  08: 16
Za izzivanje sreče moraš pa imeti znanje in jajca po naše povedano bale. ma to kar producira ta nesposobni kader na bonifiki so bale od bal.
tringelt |  12 .03. 2015 ob  07: 16
-1
a ste vsi strokovnjaki v božjo mater,nimate blage veze.igrat skoraj celo tekmo z igralcem manj in nesrečno dobit gol v zadnji minuti lako rečem le;bravo koper,igralcem kapa dol za borbenost in trud.psž je sinoć uspelo,koper ni imeo te sreče in to je šport,to je nogomet