KAKO DOBRO PLAČANE URADNICE GLEDAJO NA ZAPOSLENE V CIMOSU: Pa kaj, če nekaj sto ljudi ostane brez dela! Poglejte ameriške filme

Slovenija

Italijanska družba TCH Cogeme je odstopila od nakupa Cimosa, ki zaposluje 4000 ljudi, od tega nekaj manj kot polovico v Kopru. Iz slabe banke (DUTB) so že včeraj sporočili, da bodo začeli z izvajanjem alternativnega načrta za družbo. Kako točno bodo ukrepali, niso povedali. Je pa na mestu vprašanje, kaj so počeli zadnji dve leti, da jim ni uspelo urediti zadev in najti primernega kupca? Gospodarski minister Zdravko Počivalšek je danes zjutraj sklical sestanek predstavnikov gospodarskega in finančnega ministrstva, Družbe za upravljanje terjatev bank (DUTB) ter Slovenskega državnega holdinga (SDH) glede Cimosa.

Družba TCH Cogeme, prek katere je italijanski sklad Palladio Finanziaria nameraval kupiti 92-odstotni delež Cimosa, je v ponedeljek potrdila svojo odločitev o odstopu od nakupa.

V sporočilu za javnost so v družbi Alta Skupina, ki je potencialnemu kupcu svetovala pri tem poslu, sporočili, da določeni odložni pogoji, ki bi morali biti izpolnjeni do 31. januarja, še vedno niso izpolnjeni in so posledično pravni dokumenti, sklenjeni s konzorcijem prodajalcev, avtomatsko prenehali veljati.

Kakšna je alternativa?

Iz DUTB so sporočili, da bodo takoj začeli z izvajanjem alternativnega načrta, ki predvideva podobne ukrepe, kot so bili predvideni v dosedanjih pogajanjih. S tem nameravajo zagotoviti možnosti za nadaljnje delovanje Cimosa.

Prodajni postopek je stekel avgusta lani, ko so se za skupno prodajo 92,3-odstotnega deleža Cimosa odločili DUTB (47,5 odstotka), država oz. SDH (24,26 odstotka), NLB (9,44 odstotka), Gorenjska banka (5,74 odstotka), Abanka Vipa (2,42 odstotka), NKBM (2,2 odstotka) in SID banka (0,74 odstotka). Pogodbo so oktobra lani nato podpisali z edinim preostalim interesentom, italijanskim skladom Palladio Finanziaria oz. njegovo družbo TCH Cogeme.

Italijani naj bi se obvezali plačati večji del dolga

Ob podpisu pogodbe so mediji poročali, da transakcija, ki je ocenjena na 110 milijonov evrov, vključuje kupnino v višini zgolj 100.000 evrov, ostalo pa se navezuje na dolžniško razbremenitev koprske družbe.

Razumeti je bilo, da bodo banke upnice v skladu z dogovorom odpisale za okoli 140 milijonov evrov dolga, tako da bo znašal še vzdržnih približno 110 milijonov evrov. Nekateri mediji so ob tem pisali, da so se italijanski lastniki zavezali poravnati večji del tega zneska.

TCH Cogeme je ob tem napovedal, da bo po zaključku transakcije Cimosu zagotovil 20 milijonov evrov svežega kapitala za podporo in spodbuditev načrtovanih naložb za modernizacijo proizvodnje ter za zaključek prestrukturiranja.

Pa še nekaj o mentaliteti slovenskih birokratov

Kakšen odnos imajo do Cimosa oziroma do 4000 zaposlenih, ki lahko vsak hip pristanejo na ulici, slovenske dobro plačane uradnice, kaže zapis Marka Fillija, ki ga je objavil včeraj na Facebooku.

Deli novico:

ha ha |  01 .03. 2017 ob  09: 43
tisti,ki ima jurja, gleda z viška tistega ki ima 900, tisti ki je v javnem za stalno , gleda z viška privatnika, tisti, ki ima službo gleda z viška tistega, ki je nima itd itd.... tisti ki dela na zavodu preko veze gleda z viška tistega, ki tam pristane... pa vseeno če je to srednješolka, ki ne šteka nič in gleda z viška strojnega inžinirja... to je nivo slovencev. zato je tako kot je....
curlo |  01 .03. 2017 ob  07: 55
Če bi ta država držala besedo in naredila korak,ki bi ga morala že leta nazaj bi nam bilo prihranjeno precej gorja, kot je tale tukaj, pa Mura , Teš in še veliko podobnih, ki so se in se še bodo zgodili .Skratka, če bi imeli pokrajine in bi bila oblast policentrična in ne dirigirana iz Ljubljane, verjemite , da se to ne bi dogajalo, ker bi sami znali pometati pred svojim pragom in skrbeti za svoje imetje in ljudi. Tako pa , ker politika ni za to, da se to uredi in hoče ves denar v Ljubljano, vrača pa ga po kapljicah ( če ga sploh ), ker požre vse kar pride v državno blagajno, zato je tako kot je. Zakaj se ne organiziramo in naredimo korak kot smo ga v devetdesetih letih prejšnjega stoletja, ko smo "skenslali" Beograd? Prav isto, če ne še hujše se dogaja sedaj z Ljubljano. Ne govorim o separatizmu, temveč o večji avtonomiji posameznih delov države, ki bi morali biti urejeni kot POKRAJINE, torej predvsem gospodarsko , finančno in v največji meri upravljalsko samostojne....to je edina rešitev, verjemite.
BRUH |  01 .03. 2017 ob  02: 35
Kakšna mentaliteta pa dopušča izkoriščanje honorarnih delavcev na RTV-ju? Zakaj se mu ne smilijo mlajši sodelavci, ki opravljajo v redakcijah enak obseg dela kot redno zaposleni, a se morajo sprijazniti z delom prek avtorskih pogodb ter odpirati s.p.-je? Virtualno empatičnemu Filliju je figo mar za lastne kolege, kaj šele za CIMOS.
to |  28 .02. 2017 ob  16: 26
je zato, ker v Sloveniji ni finančne policije, dokler je denar gre vse tam kamor ne bi smel iti in so vsi zadovoljni, delavec pa itak ne sme odpreti ust
napaka |  28 .02. 2017 ob  16: 22
Napaka, tako ne razmišljajo levičarji, tako razmišlja Ljubljana. Polna prepametnih ljudi, ki vse vejo in jih plačujemo davkoplačevalci. In poskusi ne plačat.
Ivo |  28 .02. 2017 ob  15: 44
To je golazen pokvarjena ki se sploh ne zaveda da zivijo na racun taksnih delavcev kot so ti v Cimosu.
ibro |  28 .02. 2017 ob  15: 17
dobro vprašanje
@Lajna |  28 .02. 2017 ob  15: 04
-2
Ti si pa desničar. Pa tudi nič dobrega.
Lajna |  28 .02. 2017 ob  14: 44
Levičarji vsi tako razmišljajo. To so ljudje, ki v Sloveniji tvorijo večino.
bublo |  28 .02. 2017 ob  14: 35
Ja, take uradnice, bi pa morale dobiti ime in priimek, da gredo potem probat kako je ko si na cesti....
kar |  28 .02. 2017 ob  13: 28
se na veliko skriva!
topsy2 |  28 .02. 2017 ob  13: 11
4000 od tega polovico v Kopru.....zanima me od kje ti podatki.....v kopru odmeva po halah ker so prazne...v zadnjem letu odpustili cca100 delavcev....
1