JAVNI USLUŽBENCI OKUSILI PRIVATNIKE: Za en teden so zamenjali delovna mesta

Slovenija

Projekt izmenjave uslužbencev ministrstev in zasebnih podjetij, s katerim je 67 zaposlenih v javnem sektorju in gospodarstvu razbijalo stereotipe drug o drugem, je v svoji drugi izvedbi po mnenju njegovih pobudnikov prinesel številne konkretne rešitve. Tokrat so si za cilj zadali pet konkretnih predlogov za izboljšave na različnih področjih.

Po besedah izvršne direktorice Ameriške gospodarske zbornice v Sloveniji - AmCham Slovenija Ajše Vodnik so v okviru projekta Partnerstvo za spremembe že od jeseni potekale številne delavnice, minuli teden pa so si zaposleni tudi izmenjali delovna mesta. V pilotnem projektu, ki je plod sodelovanja med ministrstvom za javno upravo in AmCham Slovenija, je tokrat sodelovalo pet ministrstev s skupno 30 zaposlenimi in 30 podjetij s skupno 37 zaposlenimi.

Predsednik vlade Miro Cerar je v svojem nagovoru po predstavitvah posameznih skupin sodelujočih izrazil priznanje in čestitke za izjemno uspešno izveden projekt, ki je dal rezultat tudi v konkretnih predlogih in rešitvah. To bo po besedah premierja omogočilo nadaljnji razvoj državne uprave v smeri čim bolj učinkovitega in prijaznega sistema državljankam in državljanom. "Partnerstvo za spremembe je primer prihodnjega modela sobivanja v moderni Sloveniji," je poudaril Cerar.

Ob tem je ocenil, da je projekt pomemben zgled odličnega sodelovanja dveh pomembnih deležnikov v družbi in je ključen za nadaljnji razvoj, zato bo proces partnerstva med gospodarstvom in državno upravo spodbujal še naprej.

Koprivnikar zavrača očitke, da javni sektor državne finance obremenjuje

Minister za javno upravo Boris Koprivnikar je uvodoma znova zavrnil očitke, da javni sektor državne finance le obremenjuje. Kot je poudaril, z učinkovitim delovanjem spodbuja razvoj celotne družbe, mora pa stalno iskati načine za izboljšanje svojega dela. Javna uprava po njegovih besedah nima neposredne konkurence, zato so takšni projekti, s katerimi iščejo različne primerjave, več kot dobrodošli.

Za preseganje stereotipov je po Koprivnikarjevih besedah najbolj učinkovito spoznavati delo javne uprave, čemur je bil namenjen tudi ta projekt. Ob tem je izpostavil, da je potencial v ljudeh. "Z vidika družbe posameznik ne pomeni veliko, posameznik z vizijo družbe in voljo za sodelovanje pa je neprecenljiv. In take posameznike s temi programi iščemo," je še poudaril.

Pet skupin predstavilo rešitve

Pet skupin, sestavljenih iz uslužbencev ministrstev in zaposlenih v gospodarstvu, je na zaključnem dogodku predstavilo rešitve, ki so jih z medsebojnim sodelovanjem poiskali kot odgovor na določen izziv. Med drugim so se ukvarjali z vprašanjem, kako sodobne izobraževalne veščine vključiti v slovenski izobraževalni sistem.

Preverjali so tudi možnosti dodatne motivacije zaposlenih v javni upravi, pri čemer so izpostavili, da je treba zaposlene bolje seznaniti z aktualno strategijo razvoja javne uprave in njihovo vlogo v njej. Predstavili so tudi rešitve za lažjo uporabo storitev javne uprave in predloge, kako še povečati prepoznavnost znamke I Feel Slovenia.

Deli novico: