Predsednik vlade in SDS Janez Janša opozarja, da je protikorupcijska komisija v postopku grobo kršila njegovo pravico do predhodne seznanitve z osnutkom poročila in pravico do tega, da poda pripombe na osnutek in s tem demantira neresnice iz poročila. Ko bo zagotovljena pravica do pritožbe, bo ta vložena, je dejal v pogovoru za Planet.Siol.net.
Janša: "Protikorupcijska komisija mi je kršila pravice!"
"Komisija je zavestno kršila 13. člen zakona o integriteti in preprečevanju korupcije in 52. člen lastnega poslovnika, ki ji nalaga dolžnost, da me z osnutkom seznanijo in da imam pravico nanj podati pripombe in dodatna pojasnila," je poudaril.
"Predsednik komisije in namestnik sta kršila lastni poslovnik in zakon in s tem opustila dolžno ravnanje uradnih oseb, kar pa ustreza definiciji korupcije in integritete iz 4. člena njunega zakona. Neustavna je določba zakona, ki ne dopušča pravice do pritožbe. Ta je sicer po ustavi zagotovljena zoper vsak akt vsakega organa. To pravico bomo zahtevali v tem primeru in ko bo zagotovljena, bomo vsekakor vložili pritožbo," je napovedal.
Sicer opozarja, da sta njegov primer in primer predsednika Pozitivne Slovenije Zorana Jankovića "popolnoma različna primera tako po vsebini kot političnih posledicah za državo". Pri Jankoviću so obravnavali in seštevali nakazila nad 100.000 evrov, pri njem pa so zahtevali odrezke od položnic za devet evrov izpred šestih let ter avtorske pogodbe iz let 1992 in 1994, navaja.
"Odstop župana mestne občine ne pomeni nič za stabilnost v državi, razpad vlade pa potegne Slovenijo v vrtinec politične nestabilnosti, upada bonitetnih ocen, porasta pribitkov na obveznice in s tem podražitev našega življenja na vseh področjih," je opozoril.
Zagotavlja, da je komisiji predal vse pogodbe in podal vsa pojasnila, ki so jih zahtevali. "Pristop komisije pa je bil popolnoma poljuben. Rok Praprotnik ali kak drug član komisije se je sam odločal, od koga bo zahteval položnice za osem let nazaj in od koga ne in kako bo ali kako ne bo upošteval danih pojasnil. Nobenega objektivnega postopka ni bilo," pravi.
"Najpomembnejši motiv za ta najnovejši poskus destabilizacije države pa je strah tistih, ki so nam v resnici ukradli državo oziroma milijarde iz državnih bank, pred odgovornostjo," meni.
Ob tem, da je predsednikDZ in Državljanske liste Gregor Virant po objavi poročila protikorupcijske komisije prvi zahteval njegov odstop, pa pravi, da je šlo za namensko rušenje vlade. Če imate v koaliciji Gregorja Viranta, opozicije ne potrebujete, je dejal.
Sorodne vsebine:
2. vseslovenska vstaja: protest tudi v Kopru
Sodišče je odločilo: Časar, Prijatelj in Mikuž morajo v zapor!