DONČIĆ PODIRA REKORDE: Dallas ponoči vodil do zmage v Clevelandu in se vpisal v zgodovino

Luka Dončić je z izenačenim rekordom kariere, 35 točk, v severnoameriški košarkarski ligi NBA vodil Dallas Mavericks do zmage v gosteh nad Cleveland Cavaliers. Za slavje s 111:98 je dosegel še 11 skokov in šest podaj. Postal je šesti igralec po letu 2000, ki je več kot 1000 košev v ligi dosegel pred izpolnjenim dvajsetim letom.

"Počutim se izvrstno. V drugem polčasu nisem bil najboljši, toda prišli smo do zmage in le to na koncu šteje," je dejal Dončić, ki so ga v Clevelandu pozdravili številni slovenski izseljenci s slovenskimi trobojnicami.

Dončić, 20 let bo star 28. februarja, je že v prvi četrtini zadel 18 točk, ko se je že pridružil legendam LeBronu Jamesu, Kevinu Durantu, Carmelu Anthonyju, Devinu Bookerju in Dwightu Howardu, ki so prek tisoč točk dosegli pred dvajsetim rojstnim dnevom.