Primorski derbi Goričanom

Naslovnica

Nogometaši Gorice so v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije gladko premagali Luko Koper s 3:0 (1:0).

Koprčani so po treh zaporednih zmagah doživeli poraz. V Novi Gorici so morali priznati mednarodno pisani zasedbi Gorice, ki je z enim golom v prvem in dvema v drugem polčasu drugouvrščenemu Kopru, ta je dobršen del tekme igral z igralcem manj, zadala četrti prvenstveni poraz. Po drugi strani pa so Novogoričani po sedmi zmagi ostali na petem mestu, a imajo le dve točki zaostanka za Koprom.

Novogoričani so povedli v 15. minuti, potem ko je po podaji Saše Aleksandra Živca vezist Gianluca Lapadula žogo poslal v levi spodnji kot. Tudi v nadaljevanju so imeli gostitelji žogo več v svojih nogah, pravih priložnosti pa si niso priigrali. Koprčani so poskusili v 25. minuti s prostega strela, vendar je Goran Galešić žogo poslal zgolj v naročje Alexa Cordaza, tri minute pozneje pa je neuspešno streljal še branilec Perica Ivetić.

Prvi polčas zaznamovala izključitev

V 37. minuti pa so Koprčani na igrišču ostali le z deseterico. Miha Blažič je namreč s prekrškom ustavil Massima Codo, ki je šel sam v napad, in si prislužil rdeč karton.

V uvodnih minutah drugega polčasa je bil najbolj razigran nekdanji član Gorice Goran Galešić, ki je nekajkrat prišel do zaključnega strela, a bil neuspešen. V 60. minuti pa so domači podvojili prednost, potem ko je Živec preigral svojega čuvaja,. nato pa z natančnim strelom matiral še Igorja Nenezića. Že pred tem je Coda zatresel prečko.

Sledilo je obdobje brez pravih akcij, v izdihljajih tekme pa je Ivetić v kazenskem prostoru storil prekršek nad Danielejem Bazzoffio, Gianvito Misuraca pa je nato z bele točke postavil končni izid.

Gorica bo v 16. krogu prihodnjo soboto gostovala v Ljubljani, Koper pa bo gostil Domžale.

@Janko |  26 .10. 2013 ob  23: 06
Kje si Janko? Kam je šla vsa tvoja modrost?