PRIMORCI VKNJIŽILI ZMAGI: Sixt tekmecem ni dovolil do vodstva

Koper

V 13. krogu košarkarske lige lige Aba 2 sta Primorska Sixt in Helios Suns prišla do visokih zmag, prvi so bili s 102:61 boljši od Spars, drugi pa s 106:74 od Vršča.

Potem ko je vodilna Primorska v prejšnjem krogu prvič letos izgubila, je tokrat vknjižila novo zmago. Doma so s 102:61 (30:21, 56:36, 81:46) zanesljivo premagali Spars iz Sarajeva, ki na tekmi niti enkrat ni vodil. V prvem polčasu je s 17 točkami izstopal domači košarkar Ivan Marinković.

V tretji četrtini so domači po dobri obrambni igri prejeli le deset točk, sami pa so bili strelsko še naprej zelo razpoloženi. Vsi košarkarji Primorske so dobili priložnost za igro in se tudi vpisali med strelce. Marinković je na koncu tekme v statistiko vpisal 20 točk, 16 sta jih dodala Žan Mark Šiško in Marko Jagodić Kuridža.

Tekmo zadnjeuvrščenih moštev Vršča in Heliosa so bolje začeli domači, ki so bili prvih pet minut v minimalni prednosti, vodstvo 10:9 v peti minuti pa je bilo tudi zadnje domače na tekmi. Do konca prve četrtine je Heliosu uspelo priti na plus osem (28:20), do polčasa pa so prednost le še povečevali in na odmor odšli z 19 točkami razlike. Za visoko vodstvo je bil z 21 točkami najzaslužnejši Đoko Šalić. V nadaljevanju so razliko le še povečevali in na koncu zmagali s 106:74. Šalić je v drugem polčasu dal še osem točk in se zaustavil pri 29 točkah, Miroslav Pašajlić pa jih je skupno na tekmi dal 25.

V 14. krogu, 3. januarja, Helios Borac, Primorska pa bo gostovala pri drugouvrščenem MZT Skopju.