VELIK USPEH: Klepačeva v velikem finalu turnirja WTA v Seulu

Piran

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač se je s Španko Laro Arruabarrena v konkurenci dvojic uvrstila v finale turnirja WTA v Seulu z nagradnim skladom pol milijona ameriških dolarjev. Prvopostavljeni nosilki turnirja sta gladko v nekaj več kot eni uri brez izgubljenega niza s 6:4, 6:1 premagali Japonki Shuko Aoyama in Makoto Ninomiya.

Slovensko-špansko kombinacijo v finalu čakata drugi nosilki turnirja dvojic nizozemsko-švedska naveza Kiki Bartens in Johanna Larsson, ki sta bili v polfinalu s 6:3, 6:1 boljši od romunskega para Irina-Camilia Begu in Raluca Olaru.

Klepačeva v življenjski formi

Devetindvajsetletna Klepačeva je v življenjski formi, na zadnjem turnirju za veliki slam v sezoni OP ZDA je s špansko partnerko napredovala vse do četrtfinala, ter na pragu novega uspeha v konkurenci dvojic. Klepačeva se je še devetič uvrstila v finale na turnirjih WTA v konkurenci dvojic, drugič po letošnjem Washingtonu v paru s sedanjo partnerko.

V konkurenci posameznic, v kateri več ne nastopa, se je leta 2008 na turnirju WTA v Budimpešti prebila vse do svojega edinega finala, v katerem pa jo je premagala Francozinja Alize Cornet.

V konkurenci dvojic s tremi šampionskimi naslovi

V konkurenci ženskih dvojic pa je doslej osvojila tri šampionske naslove, prvega leta 2013 v paru z Avstrijko Sandro Klemenschits na turnirju WTA v Bad Gasteinu, lani pa je osvojila zmagovalna naslova še dva turnirja v Bastadu je bila najuspešnejša v paru s Španko Mario Tereso Torro-Flor, v New Havnu pa s Španko Silvio Soler-Espinosa.

Po takšnem članku |  26 .09. 2015 ob  16: 58