VAM POTRČ, ARTAČ ALI AVDIĆ OBLJUBLJAJO DENAR ZA DELJENJE NJIHOVIH OBJAV? Ne nasedite!

Slovenija

So vam v zadnjem času znani Slovenci na Facebooku obljubljali finančno nagrado za deljenje njihovih objav? Kar tisoč evrov naj bi dobili, če bi delili eno samo objavo Marka Potrča, Tilna Artača ali Denisa Avdića. A pozor! Spletni portal Varni na internetu opozarja, da gre za zlorabo profilov znanih vplivnežev.

Denis Avdić, Marko Potrč in Tilen Artač

Na družbenem omrežju Facebook se pojavljajo lažni profili znanih Slovencev, ki obljubljajo bogate finančne nagrade za deljenje njihovih objav. Na seznamu zlorabljenih profilov in imen so se znašli televizijski voditelj Marko Portč, imitator in voditelj Tilen Artač, televizijski in radijski voditelj Denis Avdić, igralec Goran Hrvačanin, pevka Rebeka Dremelj in vplivnica Ana Žontar Kristanc.

V ozadju je lov za številkami kreditnih kartic, opozarjajo na portalu Varni na internetu. Kot pojasnjujejo, želijo goljufi, ki so ustvarili lažne profile znanih Slovencev, druge uporabnike Facebooka zvabiti, da sklenejo naročnino za izmišljeno videoteko.

(vir: varninainternetu.si)

Zato nikar ne klikajte na objave, ki vam ponujajo hiter zaslužek. "Klik na (zakrito) povezavo v objavi o nagradi odpelje na hitro ustvarjeno spletno stran na platformi Google sites (poceni in enostavno za goljufa), ki pa od nas zahteva 'registracijo'. V naslednjem koraku nas klik preusmeri na stran za registracijo profila za neko trivialno storitev, ki obljublja spletno videoteko, zasledili pa smo tudi primer spletne knjigarne," opozarjajo na portalu Varni na internetu.

Glavni namen goljufov je torej priti do številk vaših kreditnih kartic. Podobno goljufijo smo opisali že v začetku leta, ko so oglasi na spletu uporabljali imena znanih Slovencev in ponujali hiter zaslužek. Primer: "Kako je Jan Plestenjak obogatel s kriptovalutami?"

(vir: varninainternetu.si)

Kako prepoznati lažni profil?

V primeru lažnega Facebook profila Tilna Artača prevaro izda že samo ime (primer zgoraj). So se pa v nekaterih primerih goljufi bolj potrudili in originalnemu profilu spremenili zgolj eno črko ali dodali številko, kar lahko marsikoga hitro zavede, da gre za pravi profil.

Med drugim bodite pozorni na objave lažnega profila, ki so ponavadi trivialne, med njimi je seveda oglaševana nagradna igra, profil je bil ustanovljen pred kratkim, pod objavami je veliko komentarjev lažnih profilov in podobno, še piše na portalu.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Tiramola  |  08 .10. 2020 ob  12: 28
Facebook je sranje.
A 1000 eurova je že v mojem žepu. Lp