Mednarodna organizacija dela je 28. april razglasila za svetovni dan varnosti in zdravja pri delu leta 2003. Dan, ko se spominjamo vseh, ki so se pri svojem delu poškodovali, postali invalidi ali celo izgubili življenje. V Sloveniji so delodajalci v letu 2021 na inšpektorat prijavili 11.158 nezgod pri delu, od tega 15 smrtnih. Preverili smo, katere nezgode so najpogostejše in kateri je najpogostejši vzrok za smrtne delovne nezgode.
V LANSKEM LETU JE BILO V SLOVENIJI 15 SMRTNIH NEZGOD NA DELU: Kateri so najpogostejši vzroki za te črne scenarije? (VIDEO)
Slovenija
Assist. Dani Mirnik, dr. med. z Zavoda za varstvo pri delu je dejal: "Za poškodbe pri delu so najbolj izpostavljene tiste panoge, kjer zaposleni opravljajo težja fizična dela. Največ poškodb je v gradbenem sektorju in sektorju storitev, potem sledi proizvodnja, kjer so delavci izpostavljeni neugodnim topolotnim pogojem, delajo z različnimi kemikalijami."
Lana Ferhatbegović, vodja enote Poravnava Kočevje, pojasnjuje, da "gre za poškodbe prstov in roke zaradi izgube nadzora nad delovanjem stroja in druge opreme. Padci z višine in padci težjih predmetov na glavo – ta dva povrzočata težje poškodbe."
Več o nezgodah pri delu ter o najpogostejših vzrokih za najbolj črne scenarije v spodnjem videoposnetku.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Več kronike
V ISTRI STRMOGLAVIL JADRALNI PADALEC: 62-letni inštruktor letenja utrpel poškodbe
M.U.
-
danes ob 18:45