Slovenski odbojkarji še drugič premagali Belgijo

Slovenska odbojkarska reprezentanca je v Mariboru, v tekmi za zaprtimi vrati, še drugič v dveh dneh premagala Belgijo, tako kot na Ravnah je bil tudi tokrat izid 3:1. Selektor Luka Slabe je tokrat nekoliko pomešal postavo, a se to v igri ni veliko poznalo.

Prvi niz so Slovenci dobili s 25:18, v drugem so bili s 25:21 uspešnejši gosti, preostala dva niza pa so Slabetovi izbranci dobili na 17 oziroma 22.

V slovenski vrsti je bil z 18 točkami najučinkovitejši korektor Alen Šket, kapetan Tine Urnaut jih je dosegel 18, bloker Alen Pajenk (na blokerskem mestu je ob Pajenku igral Matej Vidič) jih je prispeval 13. Slovenska vrsta je pokazala zelo dobro obrambo, nekoliko slabša pa je bila v napadu. Storila je 24 neizsiljenih napak, od tega 15 pri servisu.

To je bila za slovensko reprezentanco zadnja pripravljalna tekma pred evropskim prvenstvom na Poljskem in Danskem. Slovenci v Herning potujejo v sredo naslednji teden, v petek jih čaka Srbija, v soboto Finska, v nedeljo pa Nizozemska.