ROKOMET: Ribnica premočna za Izolane

Izola

Rokometaši Rika Ribnice so v tekmi 13. kroga 1. NLB Leasing lige v gosteh premagali Istrabenz Pline Izolo s 27:21 (12:9).

Izolčani so sredi tega tedna v zaostali tekmi na kolena položili tekmece iz Slovenj Gradca, v drugi domači tekmi v štirih dneh pa so morali priznati premoč rokometašem iz dežele suhe robe. Ribničani ostajajo v srednjem delu, Primorci pa v zgornji polovici spodnjega dela lestvice.

Zasedba iz Ribnice bo v prihodnjem krogu gostovala v Dobovi, izolska pa bo gostila novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 12. decembra.

Ribničani niso popustili

Do 11. minute je bilo izenačeno (5:5), nato pa so na izolskem parketu zavladali izbranci gostujočega trenerja Roberta Beguša in si tik pred koncem prve polovice tekme priigrali prednost štirih golov (11:7, 12:8). Ribničani v drugi polovici tekme niso popustili niti za ped, v 47. minuti so povišali na 22:15 in jasno je bilo, da bodo na Primorskem osvojili obe točki.

V zmagoviti ekipi sta prednjačila Patrik Leban z osmimi in Blaž Fink s šestimi goli, v domači pa je bil najbolj učinkovit Andraž Velkavrh z devetimi zadetki.

izolan |  08 .12. 2015 ob  07: 32