PRIMORCI ZA LAS IZGUBILI PROTI ŠENČURJU: V dramatični končnici se jim ni izšlo (VIDEO)

Košarkarji GGD Šenčurja so v 15. krogu 1. SKL premagali Koper Primorsko z 82:80 (27:21, 52:36, 66:52).

Košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja so zabeležili peto zmago v nizu in se po nepopolnem 15. krogu povzpeli na tretje mesto 1. SKL. Pred domačimi gledalci so v razburljivi končnici ugnali Koper Primorsko, ki je po odhodu večine nosilcev igre doživela drugi poraz v treh nastopih v državnem prvenstvu.

Čeprav so imeli domači v drugem polčasu že devetnajst točk naskoka, so za zmago trepetali vse do zadnje sekunde. Gostje so se namreč na začetku sklepne četrtine približali, nato pa v 39. minuti tudi prešli v vodstvo po trojki Aleksandra Lazića. Veljko Brkić je Gorenjce na drugi strani z natančnim metom za tri točke vrnil v vodstvo, Matej Rojc pa je z dvema prostima metoma postavil izid 82:79 slabo minuto pred koncem. V zadnjem napadu, za katerega je imela Koper Primorska na voljo trinajst sekund, gostje niso prišli do meta na koš.

V vrstah domačih je Dino Murić dosegel 17 točk, od tega 15 v prvem polčasu, po dvanajst pa sta jih zbrala Jan Novak in Veljko Brkić. Pri Koper Primorski, ki se je v SKL predstavila z novima okrepitvama, ameriškim organizatorjem igre Sterlingom Gibbsom (11 točk) in 206 centimetrov visokim Markom Lukovićem (14 točk, 8 skokov), je bil prvi strelec kapetan Alen Hodžič (16 točk).

GGD Šenčur ima do konca rednega dela le še dve tekmi in to obe v gosteh - s Krko 21. januarja in na Polzeli 8. februarja, Koper Primorska pa bo v naslednjem krogu 22. januarja gostila Šentjur.

???? Koper Primorska je imela napad za zmago, a je le ta ostala na Gorenjskem ???????????? Gorenjska gradbena družba Šenčur - KK Koper Primorska 82:80

Objavil/a KK Šenčur GGD dne Torek, 14. januar 2020

* Dvorana Šenčur, gledalcev 150, sodniki: Špendl, Krajnc (Maribor), Mohorič (Velenje).
* GGD Šenčur: Bubnić 9 (4:5), Novak 12 (2:2), Rojc 10 (4:5), Murić 17 (3:7), Popadić 1 (1:1), Martinčič 8, Brkić 12 (5:6), Pavić 10 (1:1), Jurček 3.
* Koper Primorska: Gibbs 11 (0:1), Barič 9 (5:7), Kosi 2, Lazić 14 (2:2), Hodžić 16 (1:2), Dimec 9 (1:2), Nemanič 5, Luković 14 (4:5).
* Prosti meti: GGD Šenčur 20:27, Koper Primorska 13:19.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 8:19 (Novak 2, Martinčič 2, Pavić, Jurček, Brkić, Bubnić), Koper Primorska 9:20 (Hodžić 3, Luković 2, Lazić 2, Gibbs, Nemanič).
* Osebne napake: GGD Šenčur 22, Koper Primorska 25.
* Pet osebnih: Luković (38.).