PESTER KONEC TEDNA ZA KOPRSKE NOGOMETAŠE: Zmaga in zveneča okrepitev

Nogometaši Luke Koper so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v soboto premagali Krško z 1:0. Včeraj pa je iz Bonifike prišla vest, da se je ekipa okrepila še z enim igralcem, ki je v preteklosti navduševal v najmočnejših klubih. Na Obalo se namreč za dve leti seli nekdanji hrvaški reprezentant Danijel Pranjić, nekdanji član münchenskega Bayerna, poročajo slovenskih in hrvaški mediji.

Pranjić je nazadnje igral za grški Panathinaikos, s katerim se mu je iztekla pogodba, zato v Koper prihaja kot prosti igralec. Hrvat je bil član Bayerna tri leta, za bavarskega velikana je zbral 81 tekem. Med drugim je igral še za lizbonski Sporting in špansko Celto Vigo. V dresu hrvaške reprezentance je nastopil 58-krat.

Pranjić je tretji slavni nogometaš v vrstah Kopra. Na Obali je igral Španec Alberto Riera, še vedno pa igra Bosanec Senijad Ibričić.

Nova domača zmaga

Koprski nogometaši so še na četrti domači tekmi v sezoni zmagali. Skupaj pa imajo že pet zmag in so s 15 točkami trenutno na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Gorica, ki je včeraj klonila proti Olimpiji, je z enakim številom točk druga, vodilni Ljubljančani imajo le točko več.

Junak sobotne tekme je bil Toni Datković, ki je zabil edini gol na tekmi. Krčani, v polju enakovredni in gledano v celoti tudi nekoliko nevarnejši, so po tretjem porazu na osmem mestu z devetimi točkami.

Koprčani so bili pred tekmo favoriti in že v prvi minuti je Jaka Štromajer z glavo nevarno zagrozil, a se je izkazal vratar Krčanov Marko Zalokar. Z izjemo poskusa Davida Bučarja v osmi minuti, ko je bil koprski vratar Vasja Simčič zanesljiv, je sledilo kar precej minut igre brez pravih nevarnosti za oba vratarja. Koper je sicer imel pobudo, a se je vse ustavilo pred kazenskim prostorom gostov.

V 21. minuti pa je sledila izvrstna priložnost za goste. Osamljeni Filip Dangubić je sprožil s 14 metrov, Simčič je izvrstno posredoval in s skrajnimi močmi žogo izbil v kot. V 29. minuti bi Joel Valencia skoraj presenetil Zalokarja, ki je stal nekoliko preveč od svojih vrat. Na drugi strani je Bučar v 31. minuti sam z leve strani pritekel pred koprska vrata, a je bil Simčič znova na mestu. Sledil je kot za goste, poskus Roberta Pušaverja je znova ustavil Simčič.

Prvo pravo nevarnost v drugem polčasu so gledalci videli šele v 57. minuti, ko je Štromajerju gostujoča obramba v zadnjem trenutku blokirala strel v zelo obetavnem položaju. V 67. minuti je za goste z leve strani v zunanji del mreže Kopra sprožil Damir Sadiković, to je bila tudi prva polpriložnost za Krško v nadaljevanju tekme.

V 71. minuti pa je sledil zadetek za domače. Po kotu z desne strani se je Datković dobro znašel na prvi vratnici in iz neposredne bližine premagal nemočnega Zalokarja. V 81. minuti je po podaji In-Hyeok Parka mojstrsko z voleja s 16 metrov streljal Senijad Ibričić, z lepo obrambo se je izkazal Zalokar. V zaključku tekme so disciplinirani Koprčani zadržali minimalno vodstvo in zmago.

Koprčani bodo tekmo 9. kroga v Novi Gorici igrali šele 28. septembra.

Marcus |  14 .09. 2016 ob  14: 01
Pranjić veliko uspehov želim in seveda tudi ostalim v klubu! Novim zmagam naproti!
Nolan |  14 .09. 2016 ob  13: 31
@ Zanima me | danes ob 13:10 jaz nimam občutka in dejansko sem siguren sam pri sebi, da se ne dela na tem, da bi Koper propadel. Zakaj bi se delalo na tem, kje neki bi bil smisel tega? Koper se kvečjemu kot mesto krepi (in tudi FCK zraven, ko je že osrednja debata okrog tega), izboljšuje. Nihče ne bi imel od tega nič, da bi si že želel, da propade, kaj šele delal na tem.
Jani |  14 .09. 2016 ob  13: 17
Tudi jaz grem na tekmo FC Koper : Nk Aluminij, potem proti Mariboru naslednji teden pa nujno! :) :)
Brko |  14 .09. 2016 ob  13: 06
Ste že začeli z nekimi političnimi/občinskimi/županskimi/davkoplačevalskimi vidim ... No, jaz grem danes na tekmo in upam, da kozlički zmagajo.
@ Koper | včeraj ob 23:33  |  14 .09. 2016 ob  10: 49
no ti, ki vse veš pol pa nam povej koliko je MOK in z njim povezana podjetja prispevalo za RK Koper, koliko za Dekane, koliko za Košarkarkaški Koper, koliko za VKK, koliko za PKK, KajakkanuKK,.... zakaj PKK, VKK in KajakkanuKK delujejo v neprimernih prostorih. Aja koliko so pa dobile mažoretke? No lepo prosim za podatke, da nebom pisal samo, da nekaj pišem! Hvala!
p.s. to da MOK vsem klubom nekaj prispeva vem, zanima me razmerje med FCK in ostalimi klubi!
Koper |  13 .09. 2016 ob  23: 33
Vprasaj rokometni Klub Koper ,vprasaj nk Dekane ,.....kdo Jim pomaga.
MOK in Zupan ne pisi Samo da nekaj pises ,preveri stvari in pol govori.
Koper |  13 .09. 2016 ob  23: 30
Joj koliko pametnih in vseevedih je na regionalu, vse vedo kaj je kdo naredil kaj kdo dela.Vljudno vabljeni v Klub da pomagate in boste imeli info iz prve roke, ker to kar pisete je smesno,ste ze smesni .V sredo ste vljudno vabljeni na tekmo .
@ Smešno | danes ob 10:37  |  13 .09. 2016 ob  23: 10
očitno to res boli če nas skrbi kam gre naš denar. Kot kaže je že prav da sprašujemo ker drugače vas to ne bi toliko motilo. No kam gre, pa denar iz državne blagajne, pa je že večkrat upravičeno vprašal tudi župan MOK, tako da nevem kaj je zdaj tako narobe če se sprašujemo kako in kaj je z občinskim denarjem! Sicer, pa vprašaj druge šprtne klube v MOK, če so oni zadovoljni kako se razporeja občinski denar in zakaj niso deležni enake podpore s strani župana čeprav dosegajo boljše rezultate kot FC Koper. Ko ti bo to jasno oz ko si boš odgovoril na ta vprašanja pol boš vedel zakaj takom sprašujemo!
Nox |  13 .09. 2016 ob  19: 03
Bravo FC Koper! Vedu sm, da boste zmagal! Drgač pa ne vem folk, zakaj ste tolk negativni.. Dobil ste res do jaja igralca in še preden se sploh pokaže v akciji, že zabijate..
Manuel |  13 .09. 2016 ob  11: 58
Top, da se je pridružil Pranjić! Bo igral v sredo, ve kdo? Sigurno se bo izkazal, dobra poteza!
Dejan |  13 .09. 2016 ob  10: 49
@ Smešno | danes ob 10:37 točno tako. In kam bomo prišli kot narod, če že pri športnih dosežkih v 1 SAMI OBČINI ne najdemo skupnega jezika. Eni občini kaj celi državi! In tako smo mali. Če športnik nekaj doseže, je to uspeh za vse nas, se razume to. Mislim, da seveda da ne, ker bi v nasprotnem primeru bilo bistveno drugače. Čestitam za zmago ja, da ne bomo kar o nečem preširoko debatirali.
AleXander |  13 .09. 2016 ob  10: 43
Tooooo Koper! Dobri ste. Foušarija vedno dela svoje ;)