PEP GUARDIOLA KLJUB PORAZU HVALIL SVOJE VAROVANCE: Taktike Reala ni kritiziral

Kljub prevladi Manchester Cityja na igrišču, je Real Madrid s premišljeno igro zdržal pritiske in naposled zmagal v četrtfinalu Lige prvakov po izvajanju enajstmetrovk. Kljub izgubljeni tekmi je trener Cityja, Pep Guardiola, hvalil svoje varovance.

Pep Guardiola

V napetem obračunu je Real Madrid povedel v 12. minuti, potem ko je Rodrygo izkoristil priložnost in zadel mrežo. Naslednji del igre je Real igral bolj obrambno, medtem ko je Manchester City močno pritiskal in si priigral kar nekaj priložnosti. Kljub temu je ostalo pri 1:0 do polčasa.

V drugem polčasu je Manchester City nadaljeval s pritiskom in končno izenačil v 76. minuti, ko je Kevin De Bruyne z izjemnim strelom pod prečko zadel za 1:1. Toda kljub nadaljnjim priložnostim, Cityju ni uspelo doseči odločilnega gola.

Po izenačenju je sledil polurni podaljšek, v katerem nobena ekipa ni uspela doseči gola. Tekma je bila na koncu odločena po izvajanju enajstmetrovk, kjer je Real Madrid slavil z odličnimi obrambami vratarja Andrija Lunina.

Guardiola ni kritiziral taktike Reala ali odločitev trenerja Carla Ancelottija. Namesto tega je poudaril, da je bila krivda za izid tekme na njihovi strani.

Carlo Ancelotti

Kljub porazu je Guardiola ponosno izpostavil uspehe svojih igralcev v preteklih letih in pohvalil njihovo predstavo, kljub neuspehu v Ligi prvakov. Medtem Real Madrid ostaja v igri za petnajsto lovoriko, pri čemer se mora soočiti z izzivi v naslednjih krogih tekmovanja.