ODLIČNA VOKALNOST IN DINAMIKA: V Koper dve najvišji odličji z mednarodnega pevskega tekmovanja v Italiji

Koper

Mešani pevski zbor Obala Koper in Pevski zbor osnovne šole Koper sta na 2. mednarodnem tekmovanju za veliko mednarodno nagrado v zborovskem petju Coramare v italijanskem mestu Sestri Levante v pokrajini Liguria osvojila najvišje število točk. V Koper so skupaj odšla tri prva mesta in tudi Grand Prix, ki ga je osvojil MePZ Obala Koper ter posebna nagrada žirije, ki je pripadla Pevskemu zboru osnovne šole Koper.

Druge edicije mednarodnega tekmovanja, ki se je odvilo na ligurski obali med 5. in 7. aprilom se je udeležilo 15 zborov, ki so se med seboj pomerili v petih kategorijah. Grand prix oziroma veliko nagrado tekmovanja je osvojil Mešani pevski zbor Obala Koper pod vodstvom dirigenta in uveljavljenega skladatelja Andreja Makorja, ki zbor vodi od septembra 2017. Pevke in pevci so se pomerili v dveh kategorijah in se v obeh po številu točk uvrstili v veliki finale tekmovanja. V kategoriji B, ki je vključevala tudi ljudsko petje, so pevke in pevci Obale Koper z ljudskim programom osvojili 97 točk in si delili prvo mesto. V kategoriji A, ki je bila namenjena polifoniji, so prav tako osvojili prvo mesto, obenem pa dosegli najvišje število točk tekmovanja, 99 točk od 100, kar jim je zagotovilo tudi najvišjo veliko nagrado tekmovanja Grand Prix. 5-članski žiriji je predsedovala Monica Molella, sestavljali so jo še M. Ausilia D'Antona, Ana Erčulj, Stefano Bommino in Fabio Moretti. V utemeljitev nagrade pa je žirija zapisala: "Odlična vokalnost, dinamika in tehten izbor programa, posebej naj pohvalimo kakovost zvoka zbora."

Za popolno slovensko zmagoslavje v Liguriji je poskrbel še Pevski zbor osnovne šole Koper pod vodstvom Ingrid Poropat in Maje Cilenšek. V kategoriji E, ki je bila namenjena otroškim zborom do 15 let, so dosegli prvo mesto in se tako tudi uvrstili v finale za Grand Prix. Z 98 točkami so dosegli drugo najvišje število točk celotnega tekmovanja. Žirija je zboru podelila tudi posebno priznanje za dovršen umetniški nastop, izraznost in obvladovanje odrskega nastopa. Zbor je zapel acapela in ob klavirski spremljavi Sindije Šiško ter istrskih godcev Marina Kranjaca in Petra Kaligariča.