Mlajši dečki drugi na državnem prvenstvu v plavanju

Minuli konec tedna je v Mariboru potekalo moštveno in posamično prvenstvo Slovenije v plavanju za mlajše dečke in deklice. Na prvenstvu je nastopilo 23 slovenskih klubov.

Ekipa plavalega kluba Koper uspešna na državne prvenstvu

Ekipa plavalnega kluba Koper sestavljena iz šestih mlajših dečkov (Maj Brlek, Nik Jambrošič, Mark Pregelj, Enej Šalinovič, Tomas Torkar Ražman, Matic Turk) ter dveh mlajših deklic (Špela Levašič, Mija Rihter Medoš), je osvojila sedmo mesto.

Dečki (Enej,Maj, Mark,Matic) so v konkurenci 27 ekip osvojili srebrno medaljo v štafeti 4 krat 50 m prosti stil. Maju Brleku se je dvakrat izmuznila kolajna (4. in 5. mesto v prostem slogu). Matic Turk pa je kar šestkrat stopil na stopničke v mlajši kategoriji in osvojil eno prvo mesto, štiri druga mesta in eno tretje mesto. Mija in Špela pa sta z dvema petima mestoma bili tudi blizu stopničk. Prav vsi plavalci pa so izboljšali svoje čase in dosegali osebne rekorde.