KOŠARKARJI KOPRA OSTAJAJO NEPORAŽENI: Po pričakovanjih dosegli še sedmo zmago

Košarkarji Kopra Primorske so v 8. krogu državnega prvenstva dosegli še sedmo zmago in ostajajo neporaženi. V derbiju kroga so v domači dvorani premagali Rogaško s 76:53 (11:16, 30:33, 52:41).

V dvoboju prvouvrščenih ekip državnega prvenstva, prvem letošnjem ligaškem obračunu, ki ga je prenašala tudi televizija, so državni prvaki z Obale po pričakovanjih dosegli še sedmo zmago. Razliko so naredili v drugem delu, ko so s 46:20 povsem nadigrali goste iz Rogaške, ki so bili v prvem delu na pragu presenečenja. Dvoboj je odločil predvsem boljši skok Koprčanov, ki so bili v tem elementu igre boljši kar z 48:25.

V povprečnem srečanju so gostje v uvodni četrtini celo povedli s 16:9 in imeli ob menjavi še vedno tri točke naskoka. Po trojki Daniela Vujasinovića v začetku drugega dela se je na semaforju izpisal izid 30:36, takrat pa se je začel preobrat in boj gostiteljev za zmago. Marko Lazič in Stephen Jeffrey Carino Holt sta z delnim izidom 8:0 poskrbela za vodstvo domačih in po delnem izidu 22:5 so gostitelji, ki so popolnoma zagospodarili pod obročema, pred zadnjim delom vodili za 11 točk. Na koncu je bilo vprašanje le še, kakšna bo razlika.

Pri domačih je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Marko Jagodič Kuridža, Lazič pa je 12 točkam dodal 10 skokov. Pri gostih je Vujasinović dosegel 13 točk.

Rogaško naslednji derbi čaka že prihodnji teden, ko bo v svoji dvorani gostila novomeško Krko, Koprčane pa čaka gostovanje v Podčetrtku.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Jurica Golemac, trener Koper Primorske: "Čestitke fantom za zmago. Rezultat kaže suvereno zmago, a na parketu ni bilo tako. Rogaška je bila prvih 25 minut izjemno konkurenčna. Nam se je poznala utrujenost zaradi včerajšnje tekme, znova smo dobro igrali v obrambi. Rogaški želim vso srečo v letošnji sezoni, zahvalil pa bi se tudi našim navijačem, ki so nam danes znova dali prepotrebno energijo."

Damjan Novaković, trener Rogaške: "Koper Primorska je upravičila vlogo favorita, mi pa smo bili konkurenčni le prvih 25 minut. V situaciji, ko igramo štiri tekme v osmih dneh, nismo smeli pretiravati pri igralnih minutah glavnih igralcev. V sredo nas čaka nova, še bolj pomembna tekma in upam, da bomo dosegli zmago."

* Dvorana Bonifika, gledalcev 300, sodniki: Španič (Postojna), Škrbec (Kranj), Kuzmin (Vipava).
* Koper Primorska: Holt 3, Lazić 12, Jagodič Kuridža 19 (7:8), Dimec 5 (3:4), Šiško 10, Ćakarun 9 (1:2), Hrovat, Barić 2, Kosi, Marinkovič 3 (1:2), Hodžić 13 (1:2), Vončina.
* Rogaška: Ferme 5 (2:2), Dornik, Washington 4 (4:4), Miličević 9 (2:2), Vujasinović 13 (2:3), Čevizović, Božak 4 (1:2), Fon, Dornik 6, Lelić 10 (2:3), Čigoja 2.
* Prosti meti: Koper Primorska 13:18, Rogaška 13:17.
* Meta za tri točke: Koper Primorska 11:23 (Hodžić 4, Jagodič Kuridža 2, Šiško 2, Lazić 2, Holt 1), Rogaška 8:32 (Vujasinović 3, Lelić 2, Miličević, Božak, Ferme po 1).
* Osebne napake: Koper Primorska 21, Rogaška 22.
* Pet osebnih: Washington (27.).