KOPRSKI ROKOMETAŠI S SUVERENO IGRO DO POMEMBNE ZMAGE: Ugnali Šmarčane in si prisvojili osmo mesto na lestvici (FOTO)

Rokometaši Herza Šmartno so na včerajšnji tekmi 11. kroga lige NLB doma izgubili proti Kopru z 21:32 (7:17).

Rokometaši Kopra so že v prvem polčasu storili odločilen korak k zmagi in vknjižili zanesljiv par točk proti zadnjeuvrščeni ekipi Herz Šmartno. Koper je na lestvici ostal pred Dobovo ter preskočil Maribor in je zdaj osmi. Šmartno ostaja pri vsega eni zmagi na 11 tekmah.

Po izenačenem začetku, v 13. minuti je bilo še 4:4, je sledil razpad sistema domačih, ki so do konca polčasa prejeli še 13 golov, dosegli pa vsega tri. Čeprav so v drugem polčasu ustavili nalet gostov, je bila to bolj posledica visokega vodstva Primorcev.

Poročilo, statistiko in izjavo po tekmi zasledite na naši spletni strani! ???? #ZmagujemoSkupaj Zavarovalnica Sava Luka Koper

Objavil/a RD Koper dne Sobota, 04. december 2021

Ti so na koncu še nekoliko oplemenitili prednost in vknjižili četrto zmago v sezoni. Najboljši strelec tekme je bil Žiga Smolnik (Koper) z devetimi zadetki, kar osem jih je dosegel s sedmih metrov. Pri gostiteljih je pet golov dosegel Jaka Avsec.

Rokometaši Herza Šmartno se bodo v naslednjem krogu v soboto v gosteh pomerili z Jeruzalemom iz Ormoža, Koper pa se bo dan prej v gosteh meril z Urbanscape Loko.

* Dvorana Pungrt, gledalcev 150, sodnika: Gorenc in Košir.
* Herz Šmartno: Sadar, Muratovič, Kukovica, Žižek, Ribarič 4 (1), Škrabanja 3, Cirar 3, Pelko, Justin 2 (2), Ostrež, Žižek, Zupan, Jerina, Močnik 1, Avsec 5, Bučar 3.
* Koper: Jelovčan, Logar, Morato, Makovec, Špruk 3, Žagar 7, Pavlović 3, Poklar, Konjevič 4, Moljk, Vujović 2, Smolnik 9 (8), Muminović, Sanabor 1, Makuc 2, Breznikar 1.
* Sedemmetrovke: Herz Šmartno 3 (3), Koper 8 (8).
* Izključitve: Herz Šmartno 10, Koper 10 minut.