KOPRČANI PONOVNO NA VRHU: Zmagali že v prvih minutah tekme

Košarkarji Kopra Primorske so v tekmi 14. kroga 1. SKL premagali Helios Suns s 84:66 (29:7, 48:32, 65:48).

V prvi tekmi 14. kroga 1. SKL sta se danes pomerili vodilni ekipi. Koprčani so pred njo s tekmo manj zaostajali za tekmeci, a so jih s prepričljivo zmago prehiteli in se spet zavihteli na vrh.

Derbi kroga je ta naziv izgubil pravzaprav že po nekaj minutah. Domžalčani so namreč izredno slabo začeli, Koprčani so povedli z 10:0, potem že s 24:4 in že po prvih desetih minutah je bilo jasno, da se bodo Domžalčani zelo težko vrnili.

Nadaljevanje je bilo sicer precej bolj izenačeno, a so si lahko gostitelji privoščili le branjenje lepe zaloge iz uvodnih minut. Gosti so dobili drugi del za sedem točk, toda prednost Koprčanov je bila še vedno velikih 16. V drugem polčasu so slovenski prvaki znali pripeljati tekmo do zanesljive zmage, gostom niso dovolili, da bi se preveč približali, vseskozi se je prednost gibala med +15 in +20, piko na i pa je v zadnji sekundi postavil Ervin Haskič.

Pri domačih je Ivan Marinković dosegel 19 točk, Jan Kosi 16 in Aleksandar Lazić 15 (dodal je še deset skokov), pri gostih pa sta izstopala le Jure Pelko z 19 in Davor Konjević s 13.

V naslednjem krogu bodo Helios Suns 13. januarja gostili Krko, dan pozneje bodo Koprčani gostovali pri GGD Šenčurju.

* Dvorana Bonifika, gledalcev 800, sodniki: Krejić (Kranj), Mauer (Postojna), Kuzmin (Vipava).
* Koper Primorska: Kosi 16 (2:2), Lazić 15 (2:2), Marinković 19 (3:5), Hodžić 7, Vončina 9, Haskič 2, Dimec 10 (0:2), Nemanič 6.
* Helios Suns: Hirschmann 8, Prepelič 6, Pelko 19 (5:5), Oman 9, Konjević 13, Šantelj 9, Florvus 2 (2:2).
* Prosti meti: Koper Primorska 7:11, Helios Suns 7:7.
* Met za tri točke: Koper Primorska 7:16 (Nemanič 2, Kosi 2, Lazić, Hodžić, Vončina), Helios Suns 13:32 (Pelko 4, Oman 3, Konjević 3, Hirschmann 2, Šantelj).
* Osebne napake: Koper Primorska 18, Helios Suns 17.