'HAT-TRICK' ŠEŠKA ZA PRVO ZMAGO SLOVENIJE V LIGI NARODOV: S prepričljivo igro so premagali Kazahstan (FOTO)

Slovenija

Slovenska moška nogometna reprezentanca je v drugi tekmi skupine 3 lige B v ligi narodov v Stožicah premagala Kazahstan s 3:0 (2:0). Slovenske nogometaše naslednja tekma proti Norveški čaka v naslednjem reprezentančnem ciklu, ko bodo 10. oktobra gostovali v Oslu.

Slovenci so po uspešni zgodbi po evropskem prvenstvu v Nemčiji dobro začeli tudi novo izvedbo lige narodov. Še drugič zapored so del drugorazredne lige B, za uvod pa so pred polnimi Stožicami remizirali s favoriziranimi Avstrijci (1:1).

Tudi Kazahstan je tekmovanje odprl s točko, na domači zelenici se je izkazal za zelo trd oreh proti Norveški (0:0). Slovenci so s Kazahstanci igrali že v minulih kvalifikacijah za EP, obe tekmi sta se končali v korist izbrancev Matjaža Keka z izidom 2:1.

Za Slovenijo, ki je na lestvici Mednarodne nogometne zveze na 52. mestu, je to bila prva tekma po prijateljskih dvobojih v sklopu priprav na EP, na kateri se je pomerila z na papirju slabšim tekmecem. Kazahstan je na lestvici Fife 109.

???? Zmaga v Stožicah nad Kazahstanom ????????????

Objavil/a Nogometna zveza Slovenije dne Ponedeljek, 9. september 2024

V primerjavi s tekmo z Avstrijo je Kek, ki je ravno včeraj praznoval 63. rojstni dan, opravil tri menjave. V vratih se je po težavah z virozo vrnil kapetan Jan Oblak, v polju pa sta tokrat od prve minute dobila priložnost Jan Mlakar, namesto Sandija Lovrića, in Žan Celar, namesto Andraža Šporarja.

Slovenci so po prepričljivi zmagi zdaj na vrhu svoje skupine s štirimi točkami. Toliko jih imajo na drugem tudi Norvežani, ki so danes doma z 2:1 premagali Avstrijce. Slednji in Kazahstanci so pri eni točki.

Slovenci so včeraj hitro prevzeli pobudo in zagospodarili na igrišču. Je pa razmočeno igrišče povzročalo nemalo težav pri gradnji napada tako enim kot drugim.

V zaključkih akcij je bil najbolj dejaven Benjamin Šeško. Sprva je njegov poskus s precej desne strani končal v naročju Igorja Šackija, dve minuti zatem je z glavo meril mimo, v 13. minuti pa je bil ob poskusu z razdalje kazahstanski vratar znova na mestu.

Šeško ????‍???? #SrceBije ????????

V 21. minuti naslednji zvit Šeškov poskus ni našel poti v mrežo, kot tudi ne poskus Timija Maxa Elšnika. Toda Slovenci so bili več pri žogi in bistveno več napadali.

Vse te priložnosti pa je Šeško slej ko prej moral tudi zaključiti, kar je na sijajen način storil v 23. minuti. Po sprejemu žoge je iz igre vrgel gostujočo obrambo nato pa izvrstno z lobom premagal Šackija.

Slovenci so hitro podvojili vodstvo, po kombinaciji z Žanom Celarjem je streljal Petar Stojanović, Šacki je žogo odbil, odbitek pa je pospravil razigrani Šeško.

Do konca polčasa se izidi ni več spreminjal, Šackij je ubranil strel Celarja in Šeška z glavo, prvi poskus Kazahstana, ko je meril od daleč Maksim Samorodov je bil nenevaren, prosti strel Adama Gnezde Čerina je zletel čez prečko.

V nadaljevanju je tempo nekoliko padel, bilo je nekaj manj priložnosti. V 59. minuti je ob prvem nevarnem poskusu gostov, ko je streljal Baktijor Zajnudinov, posredoval Oblak, a bi šlo tako ali tako za prepovedan položaj.

Kazahstanci so v teh minutah blokirali nekaj poskusov Slovencev, so pa slednji vmes še povišali prednost, ko je tretjič zadel Šeško, po predložku Erika Janže iz prostega strela. Šeško je tako postal osmi igralec, ki je v slovenskem dresu dosegel 'hat-trick'.

Konec tekme in odlična zmaga Slovenije v Stožicah! ???????????? Vse tri zadetke za Slovenijo je dosegel Benjamin Šeško! ???? #SrceBije ???????? #NationsLeague

Oblak je bil nato znova na mestu ob strelu Zajnudinova, Stojanović je na drugi strani nameril prek gola. Blizu zadetka je bil v 81. minuti Vanja Drkušić po kotu, a je na golovi črti posredoval Šackij, da ni prišlo še do višje slovenske zmage.