DONČIĆ ZNOVA NA NOGE DVIGNIL CELO DVORANO: Poglejte, kaj je naredil ob zvoku sirene (VIDEO)

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je z uspešnim metom za tri točke ob zvoku sirene svoji ekipi Dallas Mavericks prinesel novo zmago v severnoameriški ligi NBA. Teksašani so bili na svojem parketu s 107:104 boljši od Boston Celtics. Dončić je za šesto zmago Dallasa skupno dosegel 33 točk, devet skokov, pet podaj in eno blokado.

Dallas je odlično odprl tekmo in prvo četrtino dobil s 29:15, ob polčasu pa vodil celo za 17 točk, potem pa so se gostujoči košarkarji začeli približevati in nekaj več kot dve minuti pred koncem srečanja prvič prišli v vodstvo (104:102). Kristaps Porzingis je 1:39 minute pred koncem izenačil, Dončić pa ob zvoku sirene poskrbel za zmago, potem ko bi lahko zadnji napad na tekmi lahko imel Boston, a je Marcus Smart nad Slovencem naredil malo osebno napako, s čimer je zadnji napad pripadel domačim.

Ljubljančan je 11 sekund pred koncem obračuna dobil žogo s strani na svoji polovici igrišča, potem pa preigral na levo stran nasprotnikovega koša in izza črte, ki označuje met za tri točke, zadel čez nekdanjega soigralca Josha Richardsona ter poskrbel za veliko navdušenje domačih navijačev.

"Za košarkarja so to najboljši trenutki, ki jih lahko doživiš v karieri. Nekatere tekme pomenijo več, ampak zadeti odločilen koš na tekmi je ena najboljših stvari na svetu. Ne vem, kako se počutim, ko vržem žogo. Želim si, da bi šla skozi obroč. Ne vem, o čem razmišljam takrat," je povedal Dončić.

Court side views hit different ???? (???? @bartonfluker)

Posted by Dallas Mavericks on Saturday, November 6, 2021

Po koncu je 22-letnega Slovenca znova pohvalil tudi domači trener Jason Kidd: "Tu sem v preteklosti igral s takim igralcem. Vsi so vedeli, da bo žoga šla v roke številki 41 (Dirk Nowitzki, op. STA) in da bo uspel. Mislim, da so vsi vedeli, da bo žogo dobila številka 77 (Dončić, op. STA) in uspelo mu je."

Jayson Tatum je bil z 32 točkami in 11 skoki prvo ime Bostona, ki je zaradi poškodbe pogrešal Jaylena Browna. Dennis Schröder je za Boston dodal 20 točk, Robert Williams III pa 20 točk in osem skokov.

Za Dallas, prvo ekipo jugozahodne divizije s šestimi zmagami in tremi porazi, je po izpuščenih petih tekmah zaradi poškodbe znova zaigral Porzingis, ki je dosegel 21 točk in sedem skokov. "Zelo sem vesel, da sem spet nazaj na igrišču. Grozno je, ko ne moreš igrati in pomagati, poleg tega pa moraš še veliko truda vložiti v kardio trening, da ostaneš v formi. Igranje je tisti zabaven del," je po koncu dejal Latvijec.

Jalen Brunson in Reggie Bullock sta k zmagi prispevala vsak po 13 točk, še tretjo tekmo v nizu pa je zaradi poškodbe pri Dallasu izpustil Maxi Kleber.

Do zmage je prišel tudi Denver Nuggets, ki je še tesneje s 95:94 premagal Houston Rockets. Prvo ime Denverjeve zmage je bil Nikola Jokić z 28 točkami, 14 skoki in blokado ob koncu tekme, s katero je poskrbel, da je zmaga ostala doma. Poškodovanega Koprčana Vlatka Čančarja ni bilo na seznamu igralcev Denverja.

Miami Heat je s 118:115 ugnal Utah Jazz, Portland Trail Blazers pa so doma na krilih 25 točk Damiana Lillarda s 105:90 premagali oslabljeni LA Lakers, za katere je največ točk, 13, s klopi dosegel Malik Monk. LeBron James zaradi poškodbe ni igral, Anthony Davis pa je na parketu prebil zgolj sedem minut. Philadelphia 76ers je s 114:105 premagala Chicago Bulls in ostaja vodilna ekipa vzhodne konference.

Dallas in Denver prihodnja tekma čaka v noči na torek, ko se bo prvi meril z New Orleans Pelicans, drugi pa z Miami Heat. Že danes zvečer pa Toronto Raptors Gorana Dragića čaka obračun z Brooklyn Nets.