ZAMEJSKI ZADRUŽNI BANKI TIK PRED ZDRUŽITVIJO: "Zgodovina dokazuje, da je pozitivnih posledic več od nevšečnosti"

Trst

V petek in v nedeljo bosta izredna občna zbora Zadružne banke Doberdob in Sovodnje ter Zadružne kraške banke (ZKB), na katerih bodo člani odločali o združitvi obeh bančnih zavodov, poroča Primorski dnevnik. V vodstvih obeh bank si od tega koraka obetajo izboljšanje delovanja in zasledovanja dosedanjih ciljev ter boljše kljubovanje izzivom.

Nova združena slovenska banka bo sicer v deželnem merilu še vedno srednjemajhen zavod, a bolj kot velikost je pomembno učinkovito delovanje na tržišču, sta za Primorski dnevnik ocenila predsednik uprave ZKB Adriano Kovačič in predsednik uprave Zadružne banke Doberdob in Sovodnje Robert Devetta.

"Naši dve slovenski zadružni banki sta se odločili za strateški projekt združitve, ki nima kratkoročnih, ampak predvsem srednje in dolgoročne cilje. Najvažnejše je, da bomo skupaj oblikovali močnejšo in bolj solidno banko," je za zamejski časnik napovedal Kovačič.

Zadružna kraška banka s sedežem na Opčinah pri Trstu posluje že več kot 100 let pretežno na ozemlju tržaške pokrajine. Konec leta 2016 je imela več kot 2200 članov. Zadružna banka Doberdob in Sovodnje deluje na območju goriške in tržaške pokrajine in šteje okoli tisoč članov.

Po njegovih besedah bodo združeni bolje razvijali svojo dejavnost na ozemlju tržaške in goriške pokrajine ter tudi bolje kljubovali novim izzivom: "Ne smemo pozabiti na vse spremembe, ki nam jih narekuje monetarna politika Evropske centralne banke, niti na tehnološke spremembe, ki so zelo spremenile naše navade. Zato mislim, da bomo združeni hitreje dosegali višje in bolj ambiciozne cilje od tistih, ki bi jih zadrugi dosegli ločeno."

Združitev je po besedah Devette tudi sad spremembe na celotnem tržišču. Od združitve obeh zavodov si obeta, da bodo lahko ponujali kakovostne usluge svojim članom: "Ne smemo pozabiti, da smo zadruga in da naš cilj ni goli dobiček ter da v sklopu tega lahko pomagamo k razvoju kulturne in športne dejavnosti na ozemlju, kjer obratujemo."

Devetta je za Primorski dnevnik priznal, da gre sicer za izredno operacijo, ki zahteva dodaten trud in prinaša tudi nevšečnosti, "vendar zgodovina dokazuje, da je pozitivnih posledic več od nevšečnosti, saj tudi bodisi mi kot ZKB imamo za seboj že eno združitev".

Deli novico:

Justino |  29 .08. 2017 ob  12: 23
ma kar koli si zaželijo bodo dobil saj naš minister za zamejce hitro zrikta naš davkoplačevalski denar.