Obala ni prva izbira turistov

Slovenija

Razdružitev termina zimskih počitnic na dva tedna bo le delno vplivala na obisk turističnih kapacitet v Slovenski Istri, saj se večina v tem času odloča za oddih na snegu, ugotavljajo obalni turistični delavci. Sami računajo predvsem na kongresni turizem in tuje goste. Obeti so med obalnimi občinami mešani, kapacitete pa ne bodo polno zasedene.

Tako hoteli v občini Piran niso polno zasedeni, čeprav beležijo višjo zasedenost kot lani v počitniškem obdobju, ko je še veljal enotni termin zimskih počitnic. Nekateri hoteli bodo sicer skoraj podvojili število nočitev v primerjavi s februarjem 2012, so pojasnili v Turističnem združenju Portorož.

To povečanje gre predvsem na račun uspešno izvedenih aktivnosti za zimske počitnice ter dobre prodaje in izvedbe storitev na področju segmenta kongresnega turizma, ocenjujejo v združenju. Odločitev o razdružitvi termina počitnic sicer pozdravljajo, saj po njihovi oceni vpliva na večje povpraševanje in boljšo zasedenost v daljšem obdobju.

Tudi na turizem v koprski občini zimske počitnice nimajo večjega vpliva, saj so hoteli v tem času bolj odvisni od poslovnežev in tujih turistov, kot pa od domačih gostov, pojasnjujejo v Turistično informacijske centru Koper. Obeti posameznih hotelirjev se med sabo precej razlikujejo, v času zimskih počitnic pa pričakujejo zasedenost med 30 in 50 odstotki. Nasploh pa so obeti relativno slabi.

V izolski občini pričakujejo podobno zasedenost kot lani, ko so v tednu enotnih zimskih počitnic zabeležili 3600 nočitev. Pri tem so slovenskemu gostu v tem času zanimivejši hoteli, ki imajo na razpolago bazen in/ali wellness ponudbo.

Zaradi same narave obalnega turizma v tem obdobju ni pričakovati težav z prezasedenostjo, pojasnjuje vodja Turistično informativnega centra Izola Tina Puhar, ki sicer meni, da je ločen termin zimskih počitnic boljši.

Sorodne vsebine:

Slovenija na turistični borzi v Milanu

Koprsko gledališče prvič s tujim

FOTO: Brignano navdušil v Trstu

Deli novico:

ZEUS |  21 .02. 2013 ob  10: 23
Zmerom iste napovdi, končna statistika pa katastrofalna.