ALI VAŠ OTROK POGOSTO GLEDA TELEVIZIJO? To so 'odmerki', ki so še priporočljivi!

Dom

Majhnim otrokom bi morali omejiti spremljanje televizije in drugih elektronskih naprav. Raziskave namreč kažejo, da preveč tovrstnih interakcij pri njih sproža različne nevrološke odzive.

Koliko časa naj otrok preživi pred TV ekranom je vprašanje, s katerim se pogosto spopadajo novodobni starši. Pediatri in znanstveniki ob tem opozarjajo, da je visenje pred televizorjem, telefonom ali tablico slabo za razvoj njihovih možganov.

A brez ekranov včasih preprosto ne gre, živimo tudi v digitalni dobi in mnogi se ob tem sprašujejo, ali ni prav, da so njihovi otroci tehnološko in medijsko izobraženi.

Matthew Johnson, direktor MediaSmartsa, neprofitne organizacije za digitalno in medijsko pismenost pojasnjuje, da je pomembno, koliko časa otrok pred ekranom dejansko preživi, to pa je tudi odvisno od njegove starosti.

Do tretjega leta po mnenju strokovnjakov naj tako otroci niti ne bi gledali televizije oziroma to počeli le malokrat. Dojenčki in malčki namreč ne ločijo, da ne gre za pogovor z osebo iz realnega sveta. Od treh do petih let starosti je že čas, ko otroci aktivno spremljajo dogajanje na televiziji, a tudi takrat bi morali čas, ki ga pred ekranom preživijo, omejiti. V času, ko otroci vstopijo v osnovno šolo, pa bi se lahko bolj posvečali drugim aktivnostim, medtem ko v višjih razredih OŠ že lahko otrokom razložimo, kaj pomeni zdrava mera časa, namenjena elektronskim napravam.

Deli novico:

Dej dej ne bluzite... |  11 .11. 2018 ob  07: 48
Sploh ni pomembna kvantiteta ampak kvaliteta... Kaj otrok gleda ne pa koliko časa gleda...