Žbogar nazadoval na šesto mesto

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je na tekmi svetovnega pokala v Palma de Mallorci po prvih štirih finalnih plovih zlate skupine na šestem mestu v razredu finn. Danes je osvojil drugo, četrto, 11. in deseto mesto. Vodi Britanec Giles Scott, ki je danes trikrat zmagal, pred Nizozemcem Pietrom Janom Postmo in Britancem Andrewjem Millsom.

Žbogar, ki je bil po kvalifikacijskih plovih na drugem mestu, za tretjim mestom zaostaja sedem točk.

V razredu 470 sta Tina Mrak in Veronika Macarol nazadovali na deseto mesto, potem ko sta v zlati skupini danes ciljno črto prečkali kot šesti, 13., deseti in 11. Slovenki za tretjim mestom, na katerem sta Hrvatici Enia Nincević in Romana Župan, zaostajata za 16 točk, pred enajstima Američankama Sydney Bolger in Sarah Lihan pa imata točko naskoka.

V razredu laser je Nik Pletikos danes v srebrni skupini vpisal dvakrat 16., 17. in sedmo mesto in je skupno 66., Žan Luka Zelko pa je bil 30., 11., 39. in 20. in je skupno 80.

Jadralce v petek čaka še en finalni plov, v soboto pa se bo najboljših deset v razredu pomerilo v dveh regatah za odličja.