ZAKAJ ŠTUDIRATI GEOGRAFIJO V KOPRU?

Koper

V tednu od 22. do 29. avgusta 2016 poteka 2. prijavni rok na visokošolske študijske programe, med katerimi lahko dijaki vpišejo tudi eno ali dvopredmetni študij geografije na Fakulteti za humanistične študije Univerze na Primorskem (UP FHŠ).

Več informacij o študiju geografije v Kopru najdete na spletni strani Oddelka za geografijo ali Facebookovem profilu Geografija z razgledom na morje. Tu boste izvedeli več o študiju, predmetniku, obštudijskih dejavnostih ter Društvu prijateljev geografije Koper, ki je del evropskega združenja mladih geografov EGEA, kar študentom omogoča sodelovanje na različnih domačih in mednarodnih kongresih, delavnicah in izmenjavah.

Zakaj študirati geografijo v Kopru? Univerzitetni študijski program 1. stopnje Geografija je sodoben, aplikativen in na študenta osredotočen študij s 15-letno tradicijo, ki ponuja splošno geografsko izobrazbo in vpogled v razvoj in stanje geografske vede. Praktična znanja s področja geografskih informacijskih sistemov (GIS) in tematske kartografije, terenskih in kabinetnih raziskovalnih metod ter izkušnje, ki jih študenti pridobijo na praktičnem usposabljanju pri partnerskih ustanovah, so pomembne kompetence diplomantov geografije na UP FHŠ. Pri programu sodelujejo mednarodno uveljavljeni raziskovalci z Geografskega inštituta Antona Melika (Ljubljana) in Inštituta za raziskovanje krasa (Postojna), ki delujeta v okviru Znanstvenoraziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti.

Dodatni prednosti študija geografije na UP FHŠ sta vključevanje raziskovalnega dela v študij in majhne skupine študentov, kar omogoča kakovostnejše delo s študenti. Pristop je bolj oseben in študenti zato v času študija lažje razvijejo svoje potenciale. Velik poudarek je na terenskih vajah, ekskurzijah, na programu pa izvajamo tudi samostojne večdnevne terenske seminarje po Sloveniji in Evropi. 

Diplomanti lahko študij nadaljujejo na magistrskem študijskem programu Geografija, ki je usmerjen v prostorsko planiranje, ali na dvopredmetnem pedagoškem programu Geografija-Zgodovina. Geograf je zaposljiv na različnih področjih, kjer je zaželeno poznavanje naravnih, družbenih in prostorsko razvojnih problemov, pojavov in procesov tako v zasebnih in javnih ustanovah, državni in občinski upravi, načrtovalskih podjetjih, turizmu in drugih gospodarskih panogah.

Naši diplomanti so glede na izjemno težke razmere sorazmerno dobro zaposljivi, kar pa ne pomeni, da jih takoj po diplomi čaka služba. S tem problemom se danes soočajo diplomanti ne le družboslovnih in humanističnih ved, temveč tudi nekaterih tehniških in naravoslovnih. Da bi imeli pri zaposlovanju večje primerjalne prednosti, si prizadevamo, da pridobijo veščine, povezane z obvladovanjem geografskih informacijskih sistemov in čim več sinteznih znanj, vezanih na prostor in ljudi, ki v njem živijo.

Deli novico: