Portorož bo do sobote gostil peti Slovenski psihiatrični kongres. Srečanje je namenjeno strokovnjakom s področij psihiatrije, psihologije, psihoterapije, nevroznanosti in psihiatrične zdravstvene nege. Gospodarska kriza s svojim vplivom na pojavljanje psihičnih motenj predstavlja nov izziv za slovensko psihiatrijo, ugotavljajo organizatorji.
V Portorožu se začenja peti Slovenski psihiatrični kongres
Od zadnjega srečanja so minila že štiri leta, to obdobje pa je prineslo kar nekaj novosti v obravnavi oseb s težavami v duševnem zdravju, kar je tudi posledica uveljavitve zakona o duševnem zdravju. Motnje razpoloženja in anksiozne motnje pomenijo čedalje večje bolezensko breme za našo družbo. Glede na podatke evropske raziskave z naslovom Cost of Brain Disorders in Europe 2010 se z njimi srečuje že vsak peti Slovenec, na letni ravni pa nam povzročajo skoraj 600 milijonov evrov neposrednih zdravstvenih in posrednih družbenih stroškov zaradi izgube produktivnosti, opozarjajo v Združenju psihiatrov SZD.
Program tokratnega strokovnega srečanja je vsebinsko razdeljen na posamezne tematske sklope: psihotične motnje, motnje razpoloženja, psihofarmakologija, psihoterapija, suicidologija, gerontopsihiatrija, razvojna psihiatrija, nevropsihiatrija, nosečnost in poporodno obdobje, odvisnosti ter etika in pravo.
V okviru kongresa, na katerem bodo prisotni tudi vrhunskih strokovnjaki, ki po navedbah organizatorjev že leta oblikujejo sam vrh slovenske in svetovne psihiatrije, se bo zvrstilo več kot sto predavanj.
Istočasno s slovenskim psihiatričnim kongresom bo po nekajletnem premoru ponovno pričela izhajati slovenska psihiatrična revija Viceversa, ki je v preteklosti pomembno pripomogla k razvoju stroke.
Sorodne vsebine: