Državni sekretar Gašpar Gašpar Mišič je z ajdovskim županom Marjanom Poljšakom, bankami, stečajnim upraviteljem in s še nekaterimi drugimi razpravljal o tem, kako čim bolj ohraniti znanje in izkušnje Primorja, ki je v stečaju. Kot je povedal, so se dogovorili, da bodo v 14 dneh poskušali preiskati vse možnosti, kako to najbolj optimalno storiti.
V Ajdovščini o ohranitvi izkušenj Primorja
Vmes pa se bodo po besedah državni sekretarja v kabinetu predsednice vlade Gašparja Gašparja Mišiča z omenjenimi deležniki še dobili, če bo potrebno tudi večkrat, da za inovativna jedra Primorja najdejo čim boljšo rešitev.
Na sestanku so govorili tudi o tem, kako bi lahko bilo Primorje simulacijski model za pripravo zakonodaje, ki bi omogočila, da bi se znanje, inovativnost in izkušnje v podjetjih, ki se znajdejo v težavah, ohranili in ne bi propadli.
Kot je za STA povedal Gašpar Mišič, vlada namreč pripravlja zakon o razdolževanju gospodarskih družb, ki bi omogočil, da se v primerih, ko družba pride v insolventnost, prisilno poravnavo ali stečaj, znanje in izkušnje, ki so se zbrali v podjetju, ohranijo.
Več iz rubrike Gospodarstvo:
Čufer: Kriza je trajna, nanjo se moramo prilagoditi
Št. 003-02-9/2011-18
Ljubljana, dne 10. novembra 2011
Z A K O N
O ODVZEMU PREMOŽENJA NEZAKONITEGA IZVORA (ZOPNI)
2. člen
(1) Namen zakona je preprečevanje pridobivanja in uporabe premoženja nezakonitega izvora zaradi varstva pridobivanja premoženja na zakonit način ter zaradi zaščite gospodarske, socialne in ekološke funkcije lastnine, ki ga zagotavlja pridobivanje premoženja v skladu s predpisi.
(2) Namen iz prejšnjega odstavka se zagotavlja z odvzemom premoženja tistim, ki so ga pridobili na nezakonit način, ali je bilo tako premoženje nanje preneseno brezplačno ali za plačilo, ki ne ustreza dejanski vrednosti, ali so vedeli ali bi morali vedeti, da je nanje preneseno premoženje nezakonitega izvora.