Delničarji koprskega Cimosa na ponedeljkovi skupščini niso podprli sklepa o spremembi statuta družbe. S sprejetjem predloga bi upravo pooblastili, da v prihodnjih petih letih s soglasjem nadzornega sveta poveča osnovni kapital po enostavnejšem postopku, kot sicer velja za redno povečanje osnovnega kapitala, so pojasnili v družbi.
Statutarno pooblastilo upravi Cimosa brez podpore skupščine
S sprejetjem predlaganih sprememb v statutu bi bila uprava pooblaščena, da z izdajo novih delnic poveča osnovni kapital za 50 odstotkov oz. 34,7 milijona evrov, pri tem pa bi lahko delno ali v celoti izključila prednostno pravico dosedanjih delničarjev k vpisu novih delnic, je razvidno iz obrazložitve sklepa k sklicu skupščine.
Celotna ali delna izključitev prednostne pravice bi po pojasnilu uprave in nadzornega sveta prišla v poštev zlasti v primeru vstopa novega investitorja v lastništvo ali v primeru finančne sanacije družbe.
Z izdajo novih delnic iz odobrenega kapitala bi bilo družbi omogočeno povečanje osnovnega kapitala in izboljšanje kapitalske strukture z novimi vložki na enostavnejši način kot pri povečanju osnovnega kapitala z običajnimi vložki, sta v obrazložitvi še zapisala uprava in nadzorni svet.
"Na proces dokapitalizacije, ki je v teku, pa predlagani sklep o odobrenem kapitalu ne bi imel nobenega vpliva, tako kot ga nima dejstvo, da predlagani sklep ni bil izglasovan," so za še pojasnili iz Cimosa.
V Cimosu trenutno teče drugi krog vpisovanja novih prednostnih delnic družbe brez glasovalne pravice. Vpisovanje, ki sodi v okvir aktivnosti za povečanje osnovnega kapitala družbe z denarnimi vložki, sprejetih na oktobrski skupščini, bo trajalo do vključno 30. novembra.
Pri tem naj bi Cimos v zameno za denarne vložke izdal največ 5.272.080 kosovnih imenskih prednostnih delnic brez glasovalnih pravic po ceni pet evrov na delnico, kar predstavlja nekaj več kot 26,3 milijona evrov. Prag uspešnosti dokapitalizacije je postavljen pri 20 milijonih evrov.
Sorodne vsebine:
Država bo dokapitalizirala Cimos
Na oktobrski skupščini Cimosa o povečanju osnovnega kapitala