Ob 14.35 so številni prebivalci Slovenije občutili potres. Kot je bilo razvidno iz prvih podatkov avtomatske analize Arsa, je bilo središče potresa 27 kilometrov jugovzhodno od Celovca oziroma 26 kilometrov severovzhodno od Tržiča, imel pa je magnitudo 4,0. Potres so čutili na Koroškem in Štajerskem, pa tudi v Ljubljani in okolici.
Po zadnjih podatkih, ki so jih medijem posredovali iz urada za seizmologijo in geologijo na Agenciji RS za okolje (Arso), je bilo središče potresa 60 kilometrov severno od Ljubljane, v Avstriji. Imel je magnitudo 4,2, učinki potresa pa so bili pete stopnje po Evropski potresni lestvici.
Iz avtomatske analize Arsa je tudi razvidno, da je na približno enaki lokaciji ob 14.40 prišlo še do enega potresnega sunka, in sicer z magnitudo 1,9.
Na uradu za seizmologijo in geologijo so povedali, da je bil epicenter na Avstrijskem Koroškem, sodeč po prijetih vprašalnikih pa ga je bilo možno čutiti po celi Sloveniji. Najbolj so ga občutili na Koroškem in Štajerskem. Zaenkrat pa še niso dobili nobenih poročil o možni nastali škodi, prav tako ni nič objavljeno na avstrijskih spletnih straneh.
Podobne podatke so posredovali iz Centra RS za obveščanje (Cors), kjer so potrdili, da je bil območje žarišča potresa ob 14.35 po preliminarnem poročilu 60 kilometrov severno od Ljubljane, v Avstriji. Po podatkih iz Regijskih centrov RS za obveščanje so potres čutili prebivalci širših območij Celja, Velenja, Trbovelj, Slovenj Gradca, Brežic, Kranj in Ljubljane.
Po potresu so bili na Upravi za zaščito in reševanje obveščeni, da se je pod Ljubljanskim gradom podrla kamnita škarpa in da je pot zasuta, vendar za zdaj ni podatkov o tem, ali je dogodek povezan s potresom.
Sorodne vsebine: