Poslanec Pozitivne Slovenije je na družbenem omrežju Facebook razložil svojo izjavo za javnost, ki jo je dal časopisu Finance. Po njegovem mnenju Slovenija v tem trenutku potrebuje predvsem dobrega gospodarja. V zanimivem zapisu sicer navede, da se progresivna usmerjenost mora nasloniti na tradicionalno.
"Dejstvo je, da se je naša država znašla v zelo negotovi situaciji in to po zaslugi dosedanjih političnih elit in strokovnjakov, med katerimi ni manjkalo “profesorjev” ki še danes ustvarjajo javno mnenje. Vse bi bilo lepo in prav, če bi bili rezultati njihovega dela pozitivni, pa niso. Na deklarativni ravni so bili dobri in celo odlični; padli so na operativnem delu in sicer na točki soočenja njihovih odločitev z realnim življenjem," piše Mišič.
"Mnogi “profesorji” so ugotovili (žal prepozno), da njihova teorija ni skladna s prakso. Prevečkrat so pozabili ali zanemarili zelo pomemben odnos do sočloveka – soljudi. Zato imamo danes preregulirano državo, ki v življenja ljudi vnaša nepotreben nemir, nezadovoljstvo in nezaupanje do politike. Rezultat 22-letnega vodenja države je slab in nesposobni morajo narediti prostor sposobnim. Slovenija potrebuje odločno vodstvo, ki bo sposobno sprejemati preudarne odločitve, temelječe na znanju in izkušnjah (pravih strokovnjakov), skrbnika, ki zna gospodarno in odgovorno upravljati z državo in državnim premoženjem ter tako zagotavljati socialno stabilno in pravično državo. To je temelj moje izjave, da Slovenija potrebuje gospodarja ali “gazdo”. Vsako uspešno družino, družbo ali skupnost vodi dober skrbnik – gospodar – gazda (v mislih zagotovo nisem imel tirana). Osebno se ne morem in nočem sprijazniti, da smo v brezizhodni situaciji. Vedno je čas za nov začetek. Slovenija je bogata država in državljani Slovenije so delovni ljudje. Bolje bi se morali zavedati naših primerjalnih prednosti (geografska lega, naravna bogastva, …) v odnosu do partnerskih držav EU in širšega prostora. Naš bodoči razvoj mora temeljiti na tradicionalnem znanju, tradicionalni kulturi ter tradicionalnih vrednotah in narodnem ponosu. Le z zavedanjem in upoštevanjem navedenega bomo kos globalizaciji in bomo zmogli izkoristiti številne priložnosti globalnega trga. Čas je, da iz defenzive preidemo v ofenzivo – iz kategorije držav sledilk v kategorijo držav, ki trende ustvarjajo," zaključi poslanec Pozitivne Slovenije.
Sorodne vsebine:
Bratuškova postala predsednica vlade
Ograjujem se od vaših očitno zlonamernih insinuacij, s katerimi očitno želite prikazati drugačen pomen mojih besed o dobrem gospodarjenju in dobrem gospodarju, ki je sposoben sprejemati preudarne odločitve in prevzeti odgovornost za sprejete odločitve (ne zgolj politično odgovornost). Kontekst moje izjave je vezan na trenutno slabo situacijo in poglobljeno gospodarsko krizo, do katere nas je pripeljalo slabo gospodarjenje in upravljanje z državo in državnim premoženjem "vladajočih elit". Moja razmišljanja in osebna politična prepričanja so prizadevanje za gospodarsko uspešno, solidarno, socialno pravično in prijazno državo, ki je utemeljena na načelih svobode in enakih možnosti, v kateri imajo vsi priložnost osebnega razvoja in dejavne družbene soudeležbe. Zavzemam se za socialno državo, pri ustvarjanju skupnega dobrega pa zagovarjam ravnovesje med javnim in zasebnim. Zavedam se, da kapital, s katerim danes upravljajo participativne družbe ni samo finančni, je tudi socialni, okoljski, intelektualni in kulturni. Na osnovi gospodarske uspešnosti, pravične in socialne države in celovito razumljene družbene odgovornosti je mogoče udejanjiti alternativni razvojni model, katerega temeljne predpostavke so: 1. pravičnejša prerazporeditev premoženja kot pogoj demokracije, 2. ustvarjanje nove vrednosti z vključevanjem čim več lastnega znanja, 3. solidarnost kot osnova večkulturne civilne družbe sožitja in strpnosti, 4. večja stopnja soodločanja državljanov pri ključnih odločitvah in 5. zelena razvojna politika za dostojno in vzdržno prihodnost. In naj zaključim v slogu dobrega gospodarja, da je predpogoj za gospodarsko uspešnost, ki je glavni motor in generator stabilnosti in vzdržnosti javnih financ zavedanje in upoštevanje primerjalnih prednosti Slovenije v odnosu do držav EU in širšega prostora (geografska lega, naravne danosti, tradiciaonalne vrednote, ...). V upanju, da sem zadovoljil vašo radovednost vas lepo pozdravljam. GGM