Slovenci zaupamo poznanim blagovnim znamkam

Slovenci zaupanje blagovni znamki povezujejo z njenim poznavanjem. Tako po ugotovitvah raziskave Trusted Brand, ki poteka pod okriljem revije Reader's Digest, namreč meni 82 odstotkov Slovencev. Potrošniki blagovni znamki zaupajo, če je ta zanesljiva, podjetje pa ponuja visokokakovostne izdelke oz. storitve.

Na zaupanje blagovni znamki vpliva tudi, če podjetje za potrošnika zagotavlja dobro storitev in razume potrebe kupcev, pa tudi izkušnje z uporabo oz. nakupom blagovne znamke, je na četrtkovi novinarski konferenci v Ljubljani pojasnila glavna urednica revije Reader's Digest Slovenija Lidija Petek in dodala, da je omenjenih pet kriterijev odločilnih za potrošnike.

Za 57 odstotkov Slovencev je zelo pomembno, da blagovni znamki zaupajo. Da podjetje ponuja visokokakovostne izdelke oz. storitve, je zelo pomembno za 55 odstotkov vprašanih, za 46 odstotkov Slovencev pa je zelo pomembno, da podjetje poskrbi za potrošnika in mu zagotavlja dobro storitev.

Katere so prioritete, da pride do zaupanja?

Za 46 odstotkov Slovencev je zelo pomembno, da imajo izkušnje z uporabo oz. nakupom blagovne znamke, medtem ko je za 43 odstotkov vprašanih zelo pomembno tudi, da podjetje razume njihove potrebe.

Slovenci po pojasnilih Petkove kupujejo blagovne znamke, ki jim zaupajo. To so blagovne znamke, ki jih potrošniki poznajo in so jih preizkusili, ali so jih priporočili prijatelji oz. znanci ali pa so osvojile nagrado.

Le 17 odstotkov Slovencev bi kupilo blagovno znamko, za katero še niso slišali ali je niso preizkusili, medtem ko se jih za nakup take znamke ne bi odločilo 78 odstotkov.

Za nakup blagovne znamke, ki je ne poznajo, a jo je priporočil prijatelj ali sorodnik, bi se odločilo 75 odstotkov Slovencev, medtem ko se jih za nakup vseeno ne bi odločilo 21 odstotkov.

Za nakupe se odločamo premišljeno

Če bi nepoznana blagovna znamka osvojila nagrado s strani širše javnosti, bi se za nakup odločilo 67 odstotkov vprašanih (28 odstotkov ne). Če bi nepoznani blagovni znamki nagrado podelila strokovna žirija, pa bi se za nakup odločilo 61 odstotkov vprašanih (35 odstotkov ne).

Bi pa se 79 odstotkov Slovencev odločilo za nakup nepoznane blagovne znamke, če bi ta nosila značko oz. logo Trusted Brand, medtem ko po blagovni znamki vseeno ne bi poseglo 16 odstotkov vprašanih.

V raziskavi Trusted Brand 2013, ki je bila izvedena septembra in oktobra lani, je sodelovalo 1000 Slovencev, naročnikov revije pa je Reader's Digest Slovenija.

Več iz rubrike Gospodarstvo:

Izteka se rok za prijave na TSstartup

NKBM lani z več kot 200 milijoni evrov izgube

Simobil se zanima za prevzem T-2 ali Tušmobila