Simobil se zanima za prevzem T-2 ali Tušmobila

Predsednik uprave drugega največjega slovenskega mobilnega operaterja Simobil Dejan Turk je danes potrdil, da se zanimajo za povezavo oziroma v končni fazi prevzem kakšnega tekmeca na slovenskem trgu. V igri sta T-2 in Tušmobil, pogovori so v teku.

"Za nas so zanimive povezave, ki so zelo dolgoročne. In seveda najbolj dolgoročno je, če bi prišli v položaj, ko bi lahko prišlo do nekega prevzema, čeprav se sicer prevzem včasih začne s kakšnim strateškim partnerstvom," je na novinarski konferenci v Ljubljani dejal Turk. Že v preteklosti so se pogovarjali tako z družbo T-2 kot s Tušmobilom, obe omenjeni družbi sta po navedbah Turka v danem trenutku oziroma tudi v prihodnosti zanimivi.

"Na eni strani je namreč prišlo do spremembe lastništva, pri čemer smo optimisti, da bomo z novimi lastniki lahko našli lažji pogovorni jezik, predvsem kar se tiče finančnih pričakovanj. V primeru podjetja Tušmobil pa tudi imamo znanega lastnika, pri čemer tudi upam, da bomo lahko pričeli s konstruktivnimi pogovori," je pojasnil prvi mož Simobila.

Na vprašanje, ali lahko že tekom letošnjega leta pričakujemo kakšen konkreten korak v tej smeri, je Turk odgovoril, da pogovori potekajo, a da niso še v položaju, ko bi lahko rekli, da so blizu kakšni rešitvi.

V T-2 so nad to informacijo presenečeni. V T-2 trenutno namreč ne potekajo nobeni pogovori o iskanjih morebitnih partnerjev ali novih lastniških povezavah - ne s strani Simobila ali njegovega lastnika Telekom Austria ne s strani katere koli druge družbe, so naknadno sporočili iz T-2 in dodali, da sicer s Simobilom od aprila lani uspešno poslovno sodelujejo pri mobilnem gostovanju. "Cilj novih lastnikov družbe T-2, ki so v lastništvo vstopili po uspešno potrjeni prisilni poravnavi lani februarja, je dolgoročna stabilizacija družbe T-2," so še zapisali.

Iz Tušmobila, ki sodi pod okrilje skupine Tuš, so naknadno sporočili, da s Simobilom niso v pogovorih. "Tušmobil je perspektiven operater, zato o njemu sanja marsikdo. Potem ko smo bili lani najhitreje rastoči mobilni operater, nas ne presenečajo apetiti. Tušmobil ima več kot 250.000 uporabnikov in lastno nacionalno omrežje ter je v lasti Skupine Tuš," so zapisali.

Sorodne vsebine:

Večina bank podražila storitve

 

Bo šlo v tretje?

Največ zaupanja v gasilce, najmanj v politike

Tonino |  08 .03. 2013 ob  09: 11
Kaj vse bi SImobil naredil, da bi lahko potem na trgu zvišal cene. Tukaj niti ne gre za neko željo po nakupu zaradi nekega strateškega cilja, ampak bolj za to ker so na SImobilu ugotovili da v 10 letih niso naredili dosti in da so nesposobni in da jih je v pol manjšem času Tušmobil prehitel. In ker se zavedajo da na tem področju kaj več dosti ne bodo morali narediti, je sedaj prišla želja po nakupu Tušmobila. Vendar je po moji oceni ponujeno cena premajhna, tako da SImobilu ne bo uspelo. In mi uporabniki storitev smo lahko veseli. Naj raje Simobil ta denar usmeri v njihovo slabo omrežje in naj raj eporihta te stvari, ker imajo vsak dan manj uporabnikov...