Občina Piran je danes s svojimi somišljeniki predstavila projekt Kampolin. Trdi, da je to edina rešitev za ureditev hudourniške grape, nasprotniki pa so medtem zbrali zadostno število podpisov za razpis referenduma.
Pri Kampolinu nekateri postavljajo lastne interese pred interes skupnosti
"Moje vodilo je vedno bil dialog in ne moremo reči, da ga pri načrtovanju Kampolina ni bilo," je danes predstavnikom sedme sile dejal piranski župan Peter Bossman. Po njegovih zagotovilih naj bi bila predlagana rešitev že kompromisna. "Upoštevali smo kopico zahtev okoliških prebivalcev, med drugim tudi to, da smo znižali nekatere objekte, da ne bodo motili soseske in zastirali pogleda. A nekateri so dali svoje parcialne interese pred interes skupnosti," je prepričan župan.
Po njegovih besedah so podporniki projekta čez noč postali nasprotniki in sedaj zahtevajo status quo, torej da grapa ostane degradirana. V zadnjih letih, odkar je poraščena z akacijami, je povsem neprehodna in je postala odlagališče številnih odpadkov, tudi gradbenih.
"Načrt še vedno predvideva, da bo pozidana le tretjina sedanjega zelenja, ostalo pa bo urejeno. To bodo bodisi parkovne, se pravi zelene površne, drevoredi, otroška igrišča in poti, ki jih sedaj ni," pa je pojasnila Manca Plazar, vodja urada za okolje in prostor na občini Piran.
A ne glede na vsa zagotovila o nujnosti projekta za ureditev degradiranega območja in razvoj kraja, so nasprotniki uspeli zbrati zadostno število podpisov za razpis referenduma. Te bodo sicer zbirali še vse do 6. februarja, čeprav je zaradi zadostnega števila zbranih podpisov že sedaj znano, da referendum bo. Do slednjega je kritičen predsednik krajevne skupnosti Lucija Franko Fičur, ki pravi, da bo sedaj cela občina odločala o razvoju Lucije. Poleg tega ga moti tudi, da so nekateri pobudniki proti gradnji iz Portoroža in drugih delov občine, ki z Lucijo sploh niso povezani.
"Jaz upam, da bodo ljudje šli na referendum in glasovali za ta projekt, čeprav vemo, kakšna je ponavadi udeležba na referendumih. Najbrž večina sploh ne bo prišla volit," je še dejal župan Bossman.
Ocenjena vrednost projekta je med pet in šest milijonov evrov, kljub kreditnemu krču in veliki krizi na nepremičninskem trgu pa so tako na občini kot tudi v podjetju, ki namerava soinvestirati v projekt, prepričani, da lahko dobijo finančne vire za izpeljavo projekta. "Gre za pozitiven projekt, ki je namenjen predvsem mladim družinam in razvoju kraja," je dejal Branko Volkar, lastnik podjetja, ki je tretjinski lastnik zemljišča in namerava soinvestirati v gradnjo.
Zgodba še zdaleč ni zaključena, končna beseda bo vsekakor padla na referendumu. Ali je to referendum o pozidavi grape ali pa gre za politično nasprotovanje Bossmanu, bo sicer pokazal čas. Župan je namreč dejal, da ga ne bi presenečalo, če bi se izkazalo, da so lahko v ozadju tudi drugi, politični interesi, naperjeni proti njemu, saj je "politika dejansko povsod, zelo možno, da tudi tukaj."
Več iz rubrike Mesta:
Izolske nevarne peči ogrožajo varnost
Vse drugo pa, če investitor na vprašanje, ali ima že zagotovljene kupce, zna odgovoriti z DA.
Nekateri postavljajo osebne interese pred skupnimi!G.Bossman lepo vas prosim?!Zakaj ne naredite kaj takega po katerem vas bomo ohranili v lepem spominu.Zelo enostavno proglasite moratorij na vso stanovanjsko gradnjo za trg,do nadalnjega!Stanovanj za trg imamo še preveč!Gradijo naj se neprofitna in še bolj najemniška stanovanja!
Edini način da se zaustavi t.i. gradbena mafija ki nam je takorekoč uničila občino,kaj občino celotno obalo!
Ne veste kako to uresničiti?Ne ,lahko se pa zanimate marsikje naokoli po EU,saj imamo državo do Stokholma!
Bi šlo,?........
.
.
Mi pa ni jasno zakaj more bit vse sezidano? Zakaj se ne uredi samo parka in parkirisc tam. Zakaj se najprej ne proda stanovanj, ki samevajo? Zakaj je treba takoj gradit? Ce obcina zeli neprofitna stanovanja, naj odkupi ze sezidana stanovanja, ki samevajo ze par let in bo nardila dosti vec koristi kot spet nova pozidava. Zakaj more bit vse od betona do betona? Zakaj? Poglejte vrstne hise, samo beton in plocevina. Naj je nekaj zelenja vmes.. Ce ze hocejo gradit naj gradijo nekje kjer je spet nekaj zelenja vmes.. Ampak sem definitivno proti gradnji in ni nobene politicne zadeve v ozadju, prej bi reku da je to siljenje h gradnji politicne narave ker bi nekdo rad zasluzil z nepremicninami.. jebite se! mafia!
Pa verjetno še koga, ki živi v hiši nad križiščem, ker bo izgubil "čudovit" pogled na odlagališče gradbenega in "bio" materjala razmetanega med kanelami.