Ameriški novinar za informacijsko tehnologijo Paul Miller je pred kratkim prestal enoletni preizkus neuporabe interneta in z lokalnimi mediji delil svoje izkušnje o preizkusu. Pred preizkusom je bil prepričan, da internet spodbuja neproduktivnost in da je skorumpiral njegovo dušo, a po enoletni abstinenci je prišel do drugačnih ugotovitev.
Po enoletni abstinenci od spleta prišel do zanimivih ugotovitev
Tehnologija
Za leto dni je se je Miller tako ločil od kabelskega in brezžičnega interneta in pametni telefon zamenjal z "neumnim", kot ga je sam imenoval.
"Moj cilj kot novinar za informacijsko tehnologijo je bil, da odkrijem, kako je name vsa ta leta vplival internet. Ko bi enkrat razumeli, kako nas skorumpira, bi lahko ugotovili, kako se lahko na to odzovemo," je dejal Miller.
Na začetku je vse potekalo po načrtu, a kmalu je ugotovil, da so bila njegova prvotna prepričanja napačna. Iz svoje preizkušnje se je naučil nekaj naukov. Kot prvo, da internet ni kriv za pomanjkanje kreativnosti in produktivnosti ter da so ljudje za svoje pomanjkljivosti na tem področju krivi sami. Poleg tega je ugotovil, da je prejemanje deset pisem na teden lahko enako težko kot prejeti več sto elektronskih pošt na dan.
Prišel je tudi do sklepa, da se je z ljudmi lažje povezati preko interneta, saj je pogovarjanje z nekom preko spleta lažje, kot da se prikažeš pred vrati neznanca. Miller je koncu ugotovil tudi, da je imeti prijatelje na Facebooku vseeno boljše kot da nimaš nobenega prijatelja.
Več iz rubrike Tehnologija:
Razvili oglaševalski sistem, ki spremlja očesne gibe