Predstavniki Cimosa, lastnikov, bank in države so sinoči parafirali sporazum v zvezi z udeležbo v finančnem prestrukturiranju te koprske družbe. Podrobnosti niso razkrili, je pa to prvi korak, saj morajo v drugem sporazum sprejeti pristojni organi vseh deležnikov, so danes sporočili z ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo.
Parafirali sporazum o finančnem prestrukturiranju Cimosa
Vlada Alenke Bratušek je 18. aprila sprejela sklep, da s svojo aktivno udeležbo podpira prizadevanje Cimosa, njegovih lastnikov in bank upnic za rešitev in prestrukturiranje družbe. Zavezala se je, da bo nemudoma po odpravi nekaterih omejitev, med drugim po odobritvi državne pomoči s strani Evropske komisije, Cimosu dodelila državno pomoč družbi v obliki subsidiarnega poroštva v korist bank upnic za odobritev novih kratkoročnih kreditov v skupnem znesku 35 milijonov evrov.
V imenu države je sporazum parafiral minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Stanko Stepišnik. Po parafiranju sporazuma je povedal, da je eden od pomembnih ciljev vlade reševanje zdravih, dobrih, a prezadolženih podjetij. Med ukrepi za to so tudi v sredo v državnem zboru soglasno sprejete spremembe zakona o pomoči za reševanje in prestrukturiranje gospodarskih družb v težavah.
"S parafiranjem sporazuma so deležniki pokazali pripravljenost dati svoje prispevke k reševanju Cimosa, ki so jo vsi deležniki prepoznali kot perspektivno razvojno gospodarsko družbo v evropski avtomobilski industriji. Reševanje Cimosa lahko štejemo kot primer dobre prakse. Seveda bo postopek prilagojen specifičnostim posameznih podjetij, ki naj bi jih na tak način reševali. Vsekakor je za to potrebnega veliko znanja, novih pristopov in ne nazadnje pripravljenosti za iskanje rešitev in pravočasno odločanje," je še dajal Stepišnik.
Cimos, ki na ravni skupine zaposluje okoli 7000 ljudi, od tega okoli 3000 v Sloveniji, je v težkem finančnem položaju in sam v kratkem roku ne more zagotoviti potrebnih likvidnostnih sredstev.
Sorodne vsebine:
Janša podvomil v reševanje Cimosa